Aglie
30.05.06,11:40
čaute poradáci,

poradí mi niekto, ako postupovat pri spore, ktory sa tiahne uz 7 rokov. teraz sa maju platit trovy za jednotlive ukony. Aku dph si ma advokat uplatnit? ukony boli robene pocas celeho obdobia a DPH sa menila. Okrem toho ako je to s fakturáciou - zvykne sa platit za sluzby az po skonceni sporu. Ma sa vsak fakturovat vzdy po kazdom ukone?


dakujem
Milan Benka
30.05.06,09:44
Aglie
30.05.06,11:47
teda ak tomu spravne rozumiem, tak nie jednotlivy ukon advokata - t.j. navrh na zacatie konania alebo zastupenie na pojednavani je sluzbou v zmysle zakona o DPH ale az cele zastupenie. Znamena to tiez ze advokat nesmie vystavit fakturu skor nez padne pravoplatny rozsudok? Inak zasadne je advokatov narok na odmenu nezavisly od uspechu v spore - cize sa nemusi cakat ako to dopadne. Co ale v takych pripadoch ked sa zmeni advokat este pred koncom konania a tiez v priebehu zastupenia platili 2 sadzby. Plati ta posledna pri skonceni zastupovania?

Inak Benka velmi pekne dakujem za radu.
Milan Benka
30.05.06,11:57
skús dať dotaz na DRSR
ESTER
31.05.06,10:59
Fakturácia je vecou dohody medzi klientom a advokátom. Ak klient platí vopred postupuje sa podľa § 19 ods.4. Ináč deň dodania nastáva nadobudnutím právoplatnosti rozhodnutia.