mirinda999
31.07.15,09:01
Na odporucanie znamej som sa spojila s panom ktory mi mal vymenit staru strechu a okna na dome. Po ustnej dohode som mu vyplatila zalohu , nie malu čiastku a dostala som rucny prijmovy doklad. A zacali sluby objednany tovar stale nedorazil presli dva mesiace a stale nic ani strecha ani okna ani peniaze a mobil nedostupny. Neviem co dalej...
Chobot
31.07.15,07:23
A KTO je ten pán? Je to živnostník? Konateľ firmy? Sused?

Keďže ste sa dohodli ústne, asi ste sa nedohodli na termíne dodania. Takže ti zostáva len čakať, kým dorazí tovar.

Môžeš skúsiť vypýtať peniaze naspäť, teda odstúpiť od ústnej dohody, ale asi nepochodíš.

A zaujímalo by ma, ako si tú strechu objednala? A okná? To nemáš špecifikáciu rozmerov? Či je jedno, ako veľké okná ti dodá? Čo ak ti dodá úplne iný rozmer a bude tvrdiť, že také si chcela?

Kedy sa ľudia konečne poučia a začnú takéto dôležité veci vybavovať prostredníctvom riadnych zmlúv, napr. zmlvou o dielo? Veď ani strechu si nekupuješ ako kus hotového výrobku, ale pôjde asi o výstavbu.
lujza.j
31.07.15,07:36
Aj znamej dat facáka po hube....takto si ludia vazia svoje peniaze...ano su nepoucitelni...furt a stale...
marleau
31.07.15,10:34
Ja tiež robím veľakrát na ústnu dohodu, no každému dodám čo treba, aj keby som mal prerobiť.
lujza.j
31.07.15,10:37
Ale to si ty...kazdy taky nie je:)to je o cloveku....
marleau
31.07.15,10:39
jaaaaaaj....