Kresator
31.07.15,15:38
skončila mi 18 ročna poistka, teda ešte len za mesiac budem mať 19, ale už som podpísal všetky papiere v poisťovni aby mi prišla tá poistka. To som podpísal už asi minulý mesiac. Kedy mi prídu na účet tie peniaze? teraz nieedy, alebo až po 19tke?
ďakujem za vase rady :)
misoft
31.07.15,19:26
Pravdepodobne je ukončenie poistky k určitému dátumu - a keďže píšeš 18-ročná, tak asi ukončenie poistky bude v deň tvojich 19-tich narodenín. Takže asi cca 1 mesiac po tom. Papiere sú len potvrdenie postupu (vyplatenie, alebo pokračovanie v inom poistnom produkte).
buchač
31.07.15,19:35
ale už som podpísal všetky papiere v poisťovni aby mi prišla tá poistka.

Osobne si bol na pobočke ?
Prečo si sa tam neopýtal ?
Nevedeli...nechceli povedať ?
-----------------------------------
Poistka sa uzatvára k danému dátumu.
Poistka sa vypovedáva k tomu istému dátumu (6 týždňov vopred).
Poistka je (býva) vyplatená do tých 3-4 týždňov...ale kľudne aj skôr.
Chobot
31.07.15,20:43
Napíš presný dátum ukončenia poistenia. Nájdeš ho na poistke.
sito
31.07.15,21:21
Nestarni tak rýchlo, veď máš život pred sebou ...

Peniaze nie sú všetko, ale je ich treba, no nie toľko, aby s nich človek ohlúpol, osprostel, zblbol, zabudol ...
sito
01.08.15,16:56
Veľmi pekne a mnoho kráť ďakujem za neužitočné. Peniaze skutočné nie sú všetko, ale to človek, ktorý má osemnásť, teda bude mať a chce zbohatnúť na tom, čo mu rodičia ukladali na jeho prvý rozumný krok do života a zajímajú ho len peniaze, a nie to na čo rozumné ich použije vo svoj prospech, prvý krok, ekonomický.

Že by nebol hlúpy, neosprostel z peňazí?

Kresator, tešlu máš ...
sito
01.08.15,17:37
Tých pod osemnásť... pribúda ...

Hor sa do života! Iná možnosť nie je, ba je.

Ale, na to treba hlúpy mozog, rozum, a odvahu ...
Oliwa
01.08.15,18:01
Predpokladám, že sa jedná o Alianz... Zavolaj na pobočku, na ktorej si "už asi minulý mesiac" podpísal všetky papiere, vezmi si ten, na ktorom je uvedené číslo poistnej zmluvy a spýtaj sa, kedy môžeš očakávať peniaze na účte... keď si sa na to zabudol opýtať osobne... Nezáleží na tom, kedy si mal 18 rokov či budeš mať 19, ale kedy bola zmluva podpisovaná a od toho dátumu plynie doba "dožitia"... Niekedy pošlú peniaze aj 2 týždne od ukončenia zmluvného vzťahu. No teraz je aj dovolenkové obdobie, tak ktovie, v akom režime pracujú poisťováci v kamenných búdach...
Oliwa
01.08.15,18:07
Misoft, to je skôr hypotéza, predpokladať, že mu rodičia uzatvorili poistku presne v deň jeho prvých narodenín... Nie síce nemožné, ale dosť nepravdepodobné...aj to len za predpokladu, že zrovna nebol víkend alebo štátny sviatok...
misoft
01.08.15,21:17
Veď píšem - pravdepodobne. BTW: mojej fazuľke som tiež také uzatvoril, keď rok mala a ukončenie bolo po 18 rokoch - pár dní po jej narodkách... a prachy nabehli 21 dní po ukončení...
avalik
02.08.15,05:22
Zadavatel nevypovedava poistku, u zadavatela nastava poistne plnenie - dozitie veku dohodnuteho v poistnej zmluve
Oliwa
02.08.15,19:44
Mojej "fazuľke" nabehli 2 týždne po ukončení zml. vzťahu...