m.obd
31.07.15,15:38
Dobry den,neviete mi poradit na koho by som sa mohla obratit o radu? Pred 2 rokmi som si cez firmu dala prerobit kupelnu a teraz sa mi susedia stazuju, ze im to zateka. Firma to bola skontrolovat, ale odvolavaju sa ze to nie je ich vina, kedze sa problemy ukazali az teraz. Susedia sa mi stale stazuju a neviem ako to riesit dalej? Dakujem
lacotinka
11.10.15,19:30
No, záruka na robotu je zhruba 1 rok, na materiál 2 roky.. keď sú už 2 roky preč.. tak ruky dávajú všetci preč tiež.. neostáva nič iné, len si to opraviť.. aby ti susedia nedali k náhrade ich škodu čo sa deje z tvojej kúpelne...


alebo poisťovňa až ich vyplatí

(lebo jenna taká ma už skúšala, že škoda zo spoločného zariadenia BD, aby som im z FO preplatil

a celú sumu :D ) )
sosak
12.10.15,06:23
Keďže od prerábky kúpeľne uplynulo 2 roky, tak je po záručnej dobe a závadu, resp. miesto kde dochádza k prieniku vody cez strop susedov pod vami si musíte zistiť sami, alebo zavolať nejakú odbornú firmu. Osobne by som sa zameral na to, či k zatekanie dochádza pri používaní vane, alebo sprchového kúta, pri praní v práčke, pri splachovaní WC a podobne. Po dlhšej dobe od úprav kúpeľne mohlo povoliť tesnenie okolo vane a obkladu, pri sprchovej vaničke tak isto môže prepúšťať tesnenie okolo vaničky, alebo je prasknutá samotná akrylátová vanička a vy o tom vôbec neviete, tak isto problém s únikom vody môže spôsobiť netesnosť odpadového sifónu, alebo keď ste ho čistili a tesnenie nesadlo na miesto, treba sa pozrieť pod vaňu, resp. pod sprchový kút. Napojenie odpadovej hadice z automatickej práčky do sifónu skontrolovať, skontrolovať tesnosť napojenia odpadu z WC .