jpx72
31.07.15,16:20
Dobrý deň
Potreboval by som pomôcť s uložením dreveného prístrešku, ktorého základ tvorí hranol - štvorec 3x3m. Na záhrade ktorú sme kúpili je betónový základ 3,1x3,1m x 0,3m hrúbka, na ktorý by sa tento prístrešok dal uložiť.
Je potrebné dať pod drevenú konštrukciu nejakú izoláciu? Ak áno, akú? Videl som aj uloženie na kovových pätkách, prístrešok je však už zmontovaný, neviem kam a aké pätky uložiť. Videl som v baumaxe tie kovové "U" privarené ku kúsku roxoru, môžu sa použiť tie? Je treba vyvŕtať otvory do betónu a tieto tam nastoknúť? Koľko musia trčať od betónu? Ako ich tam uchytiť? Tie U mi však nevojdú do rohu prístrešku, keďže prístrešok ako som písal je už zmontovaný a spodok je štvorec. Čiže asi nejaké "L" skôr...
Ďakujem za akúkoľvek radu.
S pozdravom
J.
marleau
02.08.15,07:29
Ak je to v okolí Žiliny, môžem sa prísť na to pozrieť.
jpx72
02.08.15,09:58
Ďakujem, ale nie je to pri žiline, prikladám do pôvodnej otázky nejaké obrázky, betónový základ u nás plus foto prístrešku u predajcu.
Peggynka
02.08.15,10:40
Kotviace prvky sú rôzne:
https://www.google.sk/search?q=kotviace+prvky+do+betonu&sa=X&biw=1280&bih=609&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0CB4QsARqFQoTCO_gwo2miscCFQEXFAodhoADfw My sme mali zimnú záhradu (jej časť) tiež uloženú hranolom (ošetreným ochranou) na dlažbu,ale strecha prečnievala toľko,že sa voda pri daždi nedostala na steny a tie hranoly.Nerozumiem,že... prístrešok je zmontovaný...to ho budeš sťahovať zmontovaný od predajcu?
marleau
02.08.15,11:02
Tri uholníky s rebrom 100 x 100 na každú stranu a do nich skrutky do dreva do každej diery uholníka na zvislú stranu (altán) a do zeme jednu kotvu do betónu 10 x 80 do veľkej diery uholníka na vodorovnú stranu (základ). Nepôjde to nikam.
jpx72
02.08.15,11:09
Ďakujem, tomuto chápem, ale nebude vadiť, že medzi betónom a drevom bude medzera len na hrúbku toho uholníka?
Odpoveď ku otázke od Peggynka: Nie, predajca ho najprv demontuje a potom zmontuje na mieste.
marleau
05.08.15,10:56
asi sa nerozumieme. Ináč, predajca nevie osadiť svoj výrobok? Pozrite moj fotoalbum
misoft
05.08.15,19:34
jpx72 - pokiaľ sa použije toto http://www.emiga.sk/img.php?class=img&id=457 - hĺbka diery bude predsa dĺžka toho roxoru mínus medzera, aby to "nesedelo" tesne nad betónom. Možno 0,5 - 1 cm medzera by mala stačiť.