Petra1234
31.07.15,20:38
Dobrý večer prajem,
potrebujem radu. Ak by ste chceli študovať právo, ktorú fakultu by ste si vybrali? Mám v záujme podať si prihlášku, avšak neviem pre akú VŠ sa rozhodnúť. Pripadá do úvahy západoslovenský kraj. Ďakujem všetkým za akúkoľvek odpoveď.
Ice dive
31.07.15,19:04
no v prvom rade by som si vyberal, školu práva aj podľa toho akú reputáciu má daná škola v danom obore... napr. pri práve asi VŠ v Sládkovičove vysokú reputáciu medzi ostatnými právnikmi mať nebude... i keď je jedno akú vysokú školu človek študuje, nakoľko je to aj trochu o šťastí kde a ako sa uplatní... avšak zlým výberom školy sa môže ľahko stať, že sa odpíšeš už pri rôznych výberových konaniach v prvom kole... napr. aha tento právnik je z takej alebo onakej školy, toho nebudeme volať ani na pohovor...
viktorviktor
02.08.15,15:17
pozri koľko je práva, ktoré máš v merku
https://sk.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%A1vne_odvetvie
Mária27
03.08.15,06:06
Podaj si na viaceré školy, ťažko sa tam dostať.
BXLmiami
03.08.15,06:18
Ak nemáš príbuzného právnika,tak tam ani nechod.Rodičia ťa budú živiť ešte 3 roky po doštudovaní,priprav sa na to.,
Erzebeth
03.08.15,21:07
Koncipientska prax je päť rokov.Päť rokov škola, päť rokov koncipient. Desať rokov bez príjmu.
korela
03.08.15,21:29
Dobehnú. Treba zainvestovať. Notár po 89 za overenie žrebovania 30 tisíc Kčs. Za jedno. Aké boli vtedy platy?
Dáša_
04.08.15,03:00
Korela, a kto konkrétne sa dostane medzi notárov??? Počet notárov je limitovaný, nie je tak, že si zmyslíš a si notár....
Dáša_
04.08.15,03:04
Keby len 3... Bežné okresné mesto, 40 právnikov sa snaží uživiť. A každý rok pribúdajú ďalší a ďalší. A ten, čo sa nepozná so sudcami, vyšetrovateľmi..., ten má veru sakra ťažkú pozíciu.
buchač
04.08.15,04:35
Dáša_ (Dnes 06:00) Korela, a kto konkrétne sa dostane medzi notárov??? Počet notárov je limitovaný, nie je tak, že si zmyslíš a si notár....
============================

Dáši, asi hej...;) :D :D :D

Ono si stačí prejsť net...je to síce na dlhšiu dobu, ALE dá sa dopátrať k tej previazanosti medzi tými rodinnými príslušníkmi.
To, čo dotyčná tvrdí o zainvestovaní ? Blud - sen hodný autorky.

-----------------------------------------
Keby bolo podľa môjho, tak platba za štúdium bez pocty.
Eéééééj, zanikli by tie "právnicke školy" v kukuričnom poli...
korela
04.08.15,05:36
Dáša_, lekár, notár, učiteľ, nie? Učiteľ ostal na chvoste.Žiaľ. Verím, že sa to zlepší.
notar.sk
A povedz mi, čo nie je limitované, notári sú síce zo zákona verejne, ale existujú aj iné nepísané limity v mnohých oblastiach, a človek sa môže aj pokrájať, a uprednostia iného uchádzača. Treba sa vedieť narodiť do správnej rodiny.
Hovorí ti niečo - nelze vyhověti? Tak to potom aj, žiaľ, dopadlo. Treba vedieť mieru.
Ešte som nevidela chudobného právnika, čo žijem.
V každom prípade to za niekoľko rokov svojej praxe dobehne, na rozdiel od stredoškoláka. Ten s ním môže držať krok iba v tom prípade, že sa osamostatní a založí si niečo svoje a bude sa mu dariť.
Účtovníci sú niečím alebo niekým limitovaní? Znalci majú hodinové sadzby. Keby boli limitovaní aj oni, iné sumy by sa platili za posudky.
A koľko zarobí lekár mesačne, vie iba on sám. Pokiaľ ho niekto nezneužije.
Dáša_
04.08.15,09:45
nuž takto ti poviem - tú akvokátsku skutočnosť žijem každý deň, tak ver, že viem o čom píšem. Nie každý zastupuje štátne spoločnosti, nie každý ma žalúdok na zastupovanie hrubokrkých.... A pýtať peniaze od rozvádzajúcej sa ženy, ktorú muž tyranizuje tiež nevie každý.
korela
04.08.15,12:10
Chápem, v spoločnosti sa nájdu vždy svetlé výnimky.