Vojtasová
30.05.06,11:48
Prosím Vás nemôžete mi povedať, kde nájdem, že mzdy zúčtované do konca januára sú príjmom za rok 2005. Ako na potvoru to neviem nájsť.Díky. S pozdravom Vojtasová
Peterka
30.05.06,10:08
ZÁKON
č. 595/2003 Z. z.

§ 4
Základ dane
(3) Príjmy zo závislej činnosti (§ 5) plynúce daňovníkovi najdlhšie do 31. januára po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa dosiahli, sú súčasťou základu dane za toto zdaňovacie obdobie.
kalkulka
30.05.06,10:08
To fakt neplatí. Mzdy musia byť účtované do roka, za ktoré podávame DP a sú výdavkom iba v tom roku, v ktorom o nich účtujeme. Tento § sa podľa mňa týka vyplatenia príjmov za predchádzajúce obdobie.
Zita5
30.05.06,10:11
To fakt neplatí. Mzdy musia byť účtované do roka, za ktoré podávame DP a sú výdavkom iba v tom roku, v ktorom o nich účtujeme.

Lenže mne sa zdá , že zadávateľku až tak nezaujímajú výdavky ......ale možno súvislosť s vyhotovením DP za rok 2005 v kombinácii zamestnanec + SZČO resp. niečo iné .
Možno sa mýlim ...ale mne to tak pripadá .;)

Inak by som súhlasila pokiaľ by sa to týkalo výdavkov roku 2005.
Milan Benka
30.05.06,10:13
Prosím Vás nemôžete mi povedať, kde nájdem, že mzdy zúčtované do konca januára sú príjmom za rok 2005. Ako na potvoru to neviem nájsť.Díky. S pozdravom Vojtasová

Do konca januara ktorého roku ???
Rozprávaš o príjmoch zo závislej činnosti, predpokladám. V tom prípade hovoríme o vyplatených mzdách a nie zaúčtovaných.
evina
30.05.06,10:21
Platí to, čo napísala v prípsevku 3 Peterka.....ja môj príspevok škrkám, neviem prečo uvažovala som tam, s nákladmi, lebo kedysi aj to platilo....
Zita5
30.05.06,10:24
Platí to, čo napísala v prípsevku 3 Peterka.....ja môj príspevok škrkám, neviem prečo uvažovala som tam, s nákladmi, lebo kedysi aj to platilo....

evina mne sa skôr zdá , že je nesprávne formulovaná otázka ;) ...treba ju rozvinúť , lebo sa nedá jednoznačne odpovedať .

Ale súhlasím s Tebou , že aj to voľakedy bolo, čo sa týka výdavkov myslím , že do 15.januára ak sa nemýlim .
Vojtasová
30.05.06,12:16
Ste poklady. Ani som netušila koľko Vás je. Ospravedlňujem sa, neformulovala som správne svoju požiadavku, ale aj tak Vám to páli. Ja pre zmenu neviem v rýchlosti čítať, keď som to nemohla nájsť! Ešte raz srdečná vďaka. Vojtasová