DavidG
01.08.15,19:37
Zdravim. Cela kauza je dost komplikovana, preto dufam, ze uvediem vsetko dolezite, aj ked v kratkosti. Byvaly manzel mojej manzelky si vzal z banky pozicku. Teda ona bola samozrejme spoludlznicka. On celu sumu pouzil vyhradne pre seba(kryl nou dlzoby svojej matky). Po ich rozvode si bohuzial splacanie nijako neosetrili, tak to samozrejme nemohlo dopadnut inac, ako tym ze banka spoplatnila cely uver a postupila dlzobu inej firme. Takto si to postupovali dalej este 4 firmy. Nakoniec vec skoncila na rozhodcovskom sude. Ten po 5-ich rokoch rozhodol, ze sa dlh musi splatit a mojej manzelke urcil mesacne splatky. Tie manzelka pravidelne splaca v stanovenej vyske a to bez jedineho dna omeskania. Takto to uz je 8 mesiacov. Avsak pred mesiacom poslala firma, ktorej sa dlh splaca, zamestnavatelovi mojej manzelky prikaz na zrazky zo mzdy. Ked tam manzelka volala, povedali jej iba, ze chcu mat dlzobu rychlejsie splatenu, tak dali aj zrazky zo mzdy popri pravidelnemu splacaniu v zmysle rozhodcovskeho rozsudku. Odvolavaju sa na to, ze v povodnej zmluve s bankou bola aj dolozka o zrazkach zo mzdy aj rozhodcovska dolozka. Chcem sa preto opytat, ci na taketo zrazky maju pravo, ked sa v zmysle rozhodcovskeho rozsudku riadne dlh splaca. Dakujem za kazdu odpoved