Jozi Zbazin
01.08.15,22:28
Zdravim,pacoval som pre motorest na cierno a rozvazal obedy a pizzu . Raz na aute som havaroval do priekopy a prevratil sa. Auto bolo v zlom stave gumy hladke...bolo torcha mokro siel som 60. Bude mat majitel auta teda pravo nieco odomna vymahat ? Vtedy tam prisla aj policiia hasici vsetko . Ja som bol uvedeny ako sofer a tak to skoncilo . MAjitel chce aby som mu auto opravil ale do toho nejdem lebo ked ho opravim a niekto sa na nom zabije to na svedomi mat nebudem.
santyn
01.08.15,21:21
Prečo by si ho musel opravovať TY osobne, daj ho do servisu a budeš poriešený, e to síce drahšie no potom máš istotu že auto bude v poriadku, minimálne ked sa niečo stane budeš mať pečiatku zo servisu, v opačnom prípade existuje trestný čin neoprávneného užívania motorového vozidla, existuje síce aj nelegálne zamestnávanie ale to je na dlhšiu diskusiu, V každom prípade by som ti to odporúčal riešiť týmto spôsobom alebo sa dohodnúť s majiteľom že opravu zaplatíš, nech si dá auto opraviť on ako majiteľ.
misoft
01.08.15,21:23
Chceš čítať pravdu?
A) Pracoval na čierno - odvody neodvádzané, klamanie štátnych orgánov (ÚPSVaR) - hlavne, že si bral na ruku. Teda ani dane z príjmu sa neodvádzali. Na teba by si mali i daňováci posvietiť.
B) Mokro, 60km/h, gumy ojazdené - kto spôsobil havárku? Cesta a voda istotne nie. Ten čo za volantom sedel. A výhovorka, že auto bolo v zlom stave, lebo majiteľ...... čo je povinnosťou vodiča? Suma sumárum - ty si spôsobil škodu na cudzom majetku - NAHRAĎ!
Jozi Zbazin
01.08.15,21:29
a to ze zamestnavatel berie ludi na cierno ? a ze vsetky jeho auta su v zlom stave ? ako teda vysvetli ze ja som sedel v jeho aute soferoval ho ked som tam v podstate nemal co robit lebo nemam ziadnu zmluvu
misoft
01.08.15,21:31
On to vysvetľovať nemusí - to skôr ty budeš! On môže povedať, že papiere mal v aute, kľúče na stole a ty si si bez jeho vedomia auto vzal. A si .... vieš kde....
Jozi Zbazin
01.08.15,21:34
farar mi dosveci ze som mu na tom aute kazdy den vozil obedy :D aa ked ? preco tak neurobil ked prisla policia a on tambol ako majitel ?
misoft
01.08.15,21:57
A čo farár? Svedčiť môže, akurát ti len priťaží, lebo okrem toho dosvedčí, že si pracoval na čierno, že si podvádzal... a pochybujem, že pastier duší bude chrániť takého, ktorý okráda druhých (nepriamo)....
felix1
01.08.15,22:22
Ked sa na to pozeram z pohladu zvysku danovych poplatnikov platiacich dane bez nadsenia, ale poctivo, zamestnavatela aj teba by som ,,doriesil,, do maxima. Co nezaplatis ty a tvoj spolupachatel, zaplatime my ostatni. Dufam ze tento problem nedoriesi vyska poplatkov ( ci uplatkov ?) na zodpovednych miestach.
Jozi Zbazin
02.08.15,05:57
mam dost , na tom aute som sa mohol zabit kebyze idem rychlo , volant tam mal aj volu ...... inak som Student atakze som nikoho o dane NEOKRADOL akurat ten majitel ktory zamestnava na cierno . a robil som tam asi 2-3 tyzdne
pavol54
02.08.15,06:55
Ak majiteľ chce tak potom?
Máš preberací protokol o technickom stave?
máš doklad o odovzdaní vozidla alebo to bolo len tak tu máš kľúče a skoč do auta.
ak si nebol zamestnanec ako si mohol s tým autom jazdiť? To ťa mohla polícia z neho kedy koľvek vysadiť.
mal si vedený záznam o prevádzke vozidla?
Máš jeden veľký šrám že si nežiadal od zamestnávateľa aspoň DOVP keď už nie pracovnú zmluvu, najmä pri obsluhy technických zariadení je to dobré pre obe strany. Ak by si nedajbože mal úraz alebo neprežil to by boli iné fofry
pavol54
02.08.15,06:56
čo by dával
pavol54
02.08.15,06:59
o to viac že si bol študent si mal trvať na dovpš ved ho to nič nestojí
Jozi Zbazin
02.08.15,07:55
ziadne papiere nic, prides rano o 10 sadnes do auta rozvazaas obedy po 4 hodinach ti da 8e na ruku koniec, Alee ak by on chcel odomna nejako vymahat tie peniaze , mozem ho ja nahlasit niekde ze berie ludi na cierno a tym okrada stat?
pavol54
02.08.15,08:02
ako vymáhať? - ROXOROM? si si istý že načierno? štát- že by vznikla daňová povinnosť?
frzanony
04.08.15,07:40
Nech si zamestnávateľ spočíta všetko pre a proti včítane možných sankcií od Inšpektorátu práce za čiernu prácu, technický stav vozidla, STK atď. a nech sa rozhodne. Myslím si, že dobrá nálada ho rýchle prejde.
kuravesele
04.08.15,09:04
Jozi Zbazin...chudáčik, že si si sadol do zlého auta...a tým si riskoval život.

Podľa mňa, aj keď by si v ten deň nerobil "na čierno" tak by si si sadol aj do iného auta (napr. kamarátovho auta), ktoré by bolo v naprd stave...a aj kamarát by od teba požadoval náhradu, za škodu ktorú si ty spravil. Toto podľa mňa nie je adekvátna výhovorka "že zlý stav auta", keď viem o aké ide auto tak do neho nesadnem predsa... Milujem takýchto ľudí, čo nechcú prebrať na seba zodpovednosť, keď niečo doserkajú....
jslancik
04.08.15,09:45
chlapče, chlapče. Zodpovedz si nasledovné otázky: nútil ťa niekto robiť pre neho (načierno)?
nútil ťa niekto sadať do auta nespôsobilého na jazdu?
nútil ťa niekto ísť 60, keď bola mokrá cesta a ty si mal ojazdené gumy?

Zamestnávateľ nie je síce čistý, ale ty si mu na to všetko pristúpil a schválil si mu to. a žiaľ ťaháš za kratší koniec. Zachoval sa dokonca férovo, lebo netvrdil, že si v aute neoprávnene, že si synov kamarát a požičal si si auto bez vedomia majiteľa, alebo niečo také.
frzanony
05.08.15,10:52
Niekto má veľmi čudné kritéria o férovosti, keď niekto niekoho zamestnáva na čierno, poskytne motorové vozidlo s ojazdenými pneumatikami. A požičať auto bez vedomia? treba dokázať krádež a to už nie je také jednoduché atď. ..... Tu o férovosti by sa dalo veľmi polemizovať. Myslím si, že súdy a Inšpektoráty práce by pre také názory nemali pochopenie.
Ferdosondo
06.08.15,08:10
Nič v zlom, ale ja som ešte picoša ísť 60km/h nevidel. Neviem čím to je, ale picoši sú zrejme presvedčení, že majú právo prednostnej jazdy spolu so sanitkami a policajtami a hasičmi.
No ale aby som nebol zlý, tak vyjednávaciu pozíciu máš celkom dobrú. "Zamestnávateľovi" povedz, že si havaroval, kôli tomu, že auto je v zlom technickom stave(môj názor že preto, lebo si ešte iba polovodič). Si rád, že si to vôbec prežil. A ak sa nasrdíš tak ho nahlásiš na IP a tam dávajú iné pálky za čiernu prácu.
Takže veľa zdaru
jslancik
06.08.15,10:05
no a zamestnávateľ mu povie, že ho nahlási na políciu, že mu ukradol/neoprávnene požičal auto a ešte na ňom havaroval. A vzhľadom na to, že zamestnávateľ má širšie kontakty...