Milan Kúdela
02.08.15,16:35
Máme časové konto, kde mám 21 hodín do mínusu. Stačí mi pracovať 8 hodín, alebo musím robiť aj nadčasy, dakujem
veronikasad
02.08.15,14:38
ak ti chýbajú hodiny, tak by si si ich mal nadpracovať. Nepôjde o nadčas - s nadčasovým príplatkom
ivka70
02.08.15,14:50
Musis, ak ti to zamestnavatel nariadi zo zakonnych dovodov.
A je v tvojom zaujme casove konto ku skonceniu PP vyrovnat na nulu, inak budes preplatene hodiny vracat.
veronikasad
03.08.15,12:55
to je čo za odpoveď ?
Nandrolon
03.08.15,13:26
Neplati rok dva nejaky zakon, ze sa rozhodnem dat vypoved, poviem dovidenia a na druhy den uz nepridem??
Nie je to moja parketa, preto sa pytam. Ale este raz, neschvalilo sa v blizkej minulosti rok-dva nieco take???
Tweety
03.08.15,13:27
Neschválilo, skončiť PP hocikedy sa dá len v SD.. Takže pri výpovedi nie, bez tzv. pokuty nie..
veronikasad
03.08.15,13:29
Platí v prípade, že máš v pracovnej zmluve písomne dohodnutú jednomesačnú náhradu mzdy pre zamestnávatela za nedodržanie výpovednej doby.

§ 62
Výpovedná doba
...
(8) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu najviac v sume, ktorá je súčinom priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca a dĺžky výpovednej doby, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
Nandrolon
03.08.15,13:37
Minusku za otazku... Niekomu to dnes dobre *****
veronikasad
03.08.15,13:38
Klídek, nech sa "upratovači" realizujú, hlavne že si dostal odpoveď
taiko
03.08.15,13:43
ked sa chces nico poytat, tak si zaloz vlastnu otazku.Minuska nie je za otazku, ale zato, ze odpovedas na otazku inou otazkou. A ta druha je odo mna ;)
terezamaria
03.08.15,13:44
Pokiaľ nechceš, aby pri skončení pracovného pomeru ti boli odrátané mínusové hodiny, ktoré si neodpracoval, tak si ich odpracuj a budeš mať všetko vyrovanané a nebudeš mať žiadnu ujmu na zárobku.
Nandrolon
03.08.15,13:54
Lenze pre niektorich sulinov tu prestalo chodit kopec ludi, prinosnych ludi a nie iba trollov. Ak odide marjankaj a ja, na odpovede z majetku sa tu bude cakat mesiac, ak sa vobec nejaka objavi. Niektorym by nezaskodilo si uvedomit, na co bezhlavo klikaju.
Taiko to tu chce riadit, ale vypada to tak, ako keby som ja riadil chirurgicku operaciu mozgu....
Tak dufam ze sa ti po nej ulavilo tak, ako mne po tomto prispevku...