Sica
30.05.06,12:13
Prosim, prosim, pomozte mi. Mame riaditela useku, ktory nema absolutne cas vycerpat si dovolenku z minuleho roka. Zostalo mu 31,5 dna + 25 dni tohtorocnej. Majitel by mu chcel tu staru preplatit. Moze?
Zita4
30.05.06,10:15
Len keby ho prepustil :D . Musí skončiť pracovný pomer, aby sa mu mohla preplatiť dovolenka. Podľa zákonníka práce sa môže nevyčerpaná dovolenka preplatiť jedine pri skončení PP.
kalkulka
30.05.06,10:36
Ale kto hovorí, že sa mu nemôže vyplatiť dovolenka. Akurát by nemohla byť daňovo uznaná, lebo ZP to za normálnych okolností nedovoľuje. Alebo by som to preplatila nejakou inou formou ako vykázanie preplatenia dovolenky, ale to už je na vašom rozhodnutí.
Tweety
30.05.06,10:43
Prosim, prosim, pomozte mi. Mame riaditela useku, ktory nema absolutne cas vycerpat si dovolenku z minuleho roka. Zostalo mu 31,5 dna + 25 dni tohtorocnej. Majitel by mu chcel tu staru preplatit. Moze? Maximálne môže mať 25 dní z roku 2005, tú si musí vyčerpať do konca roka.Takže mu ostáva tento rok na čerpanie najprv tých 25 z r. 05, potom 25 na rok 2006. AK nevyčerpe tých 25 dní z minulého roku, tie sa mu už neprenesú do budúceho roku.
Paula
30.05.06,10:45
Ingrid G.
30.05.06,10:47
Pripájam sa k názoru Zitky.

Náhradu mzdy za nevyčerpanú dovolenku možno zamestnancovi poskytnúť len vtedy, ak nemohol vyčerpať dovolenku z dôvodu skončenia PP. (§116 ZP).
Čiže zamestnancovi, ktorý neukončil PP, nemožno dovolenku preplatiť. Dá sa to riešiť napr. formou odmeny vo výške náhrady za nevyčerpanú dovolenku. Len si dovolím upozorniť, že ľudia nie sú stroje a treba nášmu telu dopriať aj oddych. Neviem, či by obstálo pred kontrolou z inšpektorátu práce, že zamestnanec nečerpal dovolenku.
Sica
30.05.06,11:05
Dakujem pekne za rady. Takze jednoznacne, preplatit sa da nevycerpana dovolenka jedine pri skonceni PP. Mohla by som to urobit, ako pisala sway? Aj ked pracoval, dam mu akoze dovolenku a tie peniazky, ktore mu patria za odpracovane dni mu dam ako odmenu? Mozem to tak urobit?
jankasm
30.05.06,11:07
Dakujem pekne za rady. Takze jednoznacne, preplatit sa da nevycerpana dovolenka jedine pri skonceni PP. Mohla by som to urobit, ako pisala sway? Aj ked pracoval, dam mu akoze dovolenku a tie peniazky, ktore mu patria za odpracovane dni mu dam ako odmenu? Mozem to tak urobit?

Áno, môžeš. :)
Tweety
30.05.06,11:08
Dakujem pekne za rady. Takze jednoznacne, preplatit sa da nevycerpana dovolenka jedine pri skonceni PP. Mohla by som to urobit, ako pisala sway? Aj ked pracoval, dam mu akoze dovolenku a tie peniazky, ktore mu patria za odpracovane dni mu dam ako odmenu? Mozem to tak urobit? Robí sa to aj takto. Nie je to celkom košér, ale čo už.:)
Mirka D
30.05.06,13:20
My máme podobný prípad s naším riaditeľom. Mal nevyčerpanú dovolenku z roku 2004 a ani si ju nechcel vyčerpať. V decembri som mu aspoň navrhla, nech ju aspoň formálne napíše do dochádzky a tým, že mál kvôli prémiam vysoký dovolenkový priemer, finančne na tom získal.
Ja ho predsa nemám ako prinútiť čerpať dovolenku....