Banix
03.08.15,09:09
Aké informácie by mala obsahovať faktúra pre zahraničných klientov? V čom by mala byť iná od slovenskej faktúry? Záleží od krajiny z ktorej je klient? Existuje medzinárodná šablóna pre faktúry?
marjankaj
03.08.15,07:14
V zákone o DPH to nie je uvedené?
Consultix
03.08.15,08:52
Ved mozno sa na neho zakon o DPH ani nevztahuje... Ale fakturovat by kazdy rad fakturoval :)
Banix: Si platca DPH?
marjankaj
03.08.15,09:04
Zákon o DPH sa vzťahuje na každého. Predsa si musí sledovať výšku obratu za tovar. Skôr by ma zaujímalo, či ide o vystavenú alebo prijatú faktúru. A či ide o službu alebo tovar?
marjankaj
03.08.15,09:09
A ak by sa naňho zákon o DPH nevzťahoval, tak si tam môže písať čo chce. Iný zákon to neurčuje a ani pojem faktúra nešpecifikuje.
Consultix
03.08.15,14:21
Najprv mi vytknes, ze zakon o DPH sa vztahuje na kazdeho. Samozrejme mas pravdu, ale iste sam dobre vies, co som tym myslel. Presne to, co si nasledne o 5 minut podobne sformuloval aj Ty, vo svojom dalsom prispevku: "ak by sa nanho zakon o DPH nevztahoval". Ako sa moze na neho nevztahovat, ked sa vztahuje na kazdeho? :) Obaja sme sa vyjadrili nepresne :) Takze ak v zmysle zakona o DPH nie je zdanitelnou osobou, tak ako pises "tak si tam moze pisat co chce"...
avalik
03.08.15,14:26
Si platitel DPH? Klienti su spotrebitelia alebo podnikatelia?
Banix
03.08.15,14:30
Nie som placom DPH. Som živnostník. Minuloročné príjmy som mal viac ako 5000€.
Banix
03.08.15,14:31
Ide o vystavenú faktúru a službu - web dizajn.
marjankaj
03.08.15,14:33
To sú tie paradoxy.;)
Aj v zákonoch sú definované pojmy, ktoré platia iba pre účely toho zákona. A faktúra je definovaná iba v zákone o DPH. Samozrejme sa používa aj v iných súvislostiach. Ale potom nemusí mať náležitosti podľa zákona o DPH.

Ja viem, aj ty vieš, ale či vie aj on to je niekde vo hviezdach. A tebe nič nevytýkam, len som chcel zadávateľovi naznačiť, že jeho otázka nie je jednoznačná. A na vyčerpávajúcu odpoveď by som musel toho veľa popísať. A to by zase vyčerpalo mňa a výsledok by mu aj tak bol vo veľkej miere zbytočný. Je oveľa jednoduchšie, keď upresní otázku.
marjankaj
03.08.15,14:34
Takže si naštuduj konkrétne §7a a pred poskytnutím služby si vybav IČDPH.
Consultix
03.08.15,14:35
Ak niekto v legislativnom chaose, ktory tu vladne, vie polozit jednoznacne otazku, tak je potom celkom pravdepodobne, ze pozna aj odpoved :)))
marjankaj
03.08.15,14:44
To je predsa jasné.;) Ale ako má niekto dať odpoveď, keď nepozná konkrétne okolnosti a často dosť podstatné. Darmo bude mať v malíčku všetky zákony.:rolleyes:
Fontionnel s.r.o.
04.08.15,05:30
Dobrý deň prajem,

faktúra do zahraničia závisí od viacerých faktorov. Spomeniem niekoľko faktorov, ktoré je nutné brať do úvahy, ak vystavujete faktúru do zahraničia. Napr.: či ide o tovar alebo službu, či ste platiteľ DPH alebo nie, či je Váš odberateľ podnikateľ alebo nie, či je platiteľ DPH alebo nie.
Samozrejme, každá faktúra (aj medzinárodná) musí mať svoje náležitosti a to: číslo faktúry, údaje na dodávateľa (názov, sídlo, IČO, DIČ, IČ DPH, bankové spojenie), variabilný symbol, konštantný symbol, údaje na odberateľa (meno a priezvisko/názov, trvalý pobyt/sídlo, IČO, DIČ, IČ DPH), názov služby/tovaru, cena, dátum vystavenia, dátum dodania tovaru, dátum splatnosti.