Denia1985
03.08.15,09:45
Dobry den, potrebujem poradit ako a ci mozem zrusit trvaly pobyt môjmu expriatelovi, s ktorym som zila v jednej domacnosti. Byt mam v prenajme od obce, na najomnej zmluve som ja jediny najomca a priatelovi som povolila trvaly pobyt. Ako mu ho teraz mozem zrusit? kedze on to odmieta? dakujem za radu. pekny den
Tweety
03.08.15,07:47
Na zrušenie TP nepotrebuješ jeho súhlas. TP mu nezaručuje nijaké práva k tvojmu majetku. Má len evidenčný charakter.
Denia1985
03.08.15,07:48
Dakujem za odpoved. Cize staci ak pojdem na obecny urad a odhlasim ho? Netreba nic dokladovat?
Tweety
03.08.15,07:49
áno tak, nič nedokladujš
Zitulda
03.08.15,08:24
Dávnejšie sme mali u nás na trvalý pobyt prihlásenú synovú priateľku, s ktorou už nechodil. Na miestnom úrade keď som šla jej pobyt zrušiť, mi povedala pracovníčka, že to sa nerobí, a pobyt sa jej zruší jba potom, keď sa nahlási inde na trvalý pobyt. Oznámenie o tom, že už nemá u nás trvalý pobyt mi vôbec nedošlo ! Náhodou som bola pred časom na MÚ a keď som sa informovala či je ešte nahlásemá u nás, povedali mi, že už asi tri roky nie.
arizona
03.08.15,09:08
Musis prins kopiu dokladu,ze si jedinym vlastnikom bytu
Terezia13
03.08.15,09:12
majiteľ - aj keď je to zmluva o podnájme, môže kedykoľvek zrušiť trvalý pobyt inej osobe, ktorá tam nemá žiadne vlastnícke právo, alebo právo určené dohodou
Denia1985
03.08.15,09:38
ok dakujem za odpovede
Mária27
03.08.15,09:47
Kedysi sa nedal len tak zrušiť trvalý pobyt, republika však prehrala na europskom súde - odvtedy sa eviduje na obci.
Katy a R
05.08.15,13:35
ešte pridám čerstvú skúsenosť (možno niekomu pomôže) - že celkom také jednoduché to vždy nie je ;)
ozvala sa mi príbuzná nejakej osoby, že tá osoba má v našom byte stále tvalý pobyt (možno pred sto rokmi? - nevedela som o tom). A chce to zrušiť - je mimo SR . darmo som jej vysvetľovala, že sa musí niekde prihlásiť on, alebo že to vybaví aj na ambasáde - že nie (ktovie čo tam bolo?). Tak som jej sľúbila - že odhlásim. no a na moje prekvapenie - na MU mi povedali, že musím mať aj doklad, že konkrétne v našom byte býval.Lebo trvalý pobyt je na vchod - a že to oni nemôžu vedieť, že či to naisto v našom byte? ... a že to by mali všetci majitelia z vchodu zrušiť (moje nervy! - x vlastníkov). tak sme to nakoniec vyriešili tak, že sme od správcu bytov zohnali potvrdenie (našťastie vyhrabali tam staré údaje), že konkrétne v tomto byte býval.
DAJANKA81
16.08.15,17:09
TP som rušila pred rokom,potrebujete váš OP a kópiu LV,že ste vlastník nehnuteľnosti.Ešte som písala dôvod na žiadosť o zrušenie
Mária27
16.08.15,19:09
si vlastníčkou či nájomníčkou?