marcelaStanakova
30.05.06,13:13
:( Prosím niekoho kto už vypisoval tlačivo typu XA čo je to Kmin pre riadok A55 neviem vypočítať riadok A 55.
Jana Motyčková
30.05.06,13:21
Kmin je v X36 a tam je vzorec pre výpočet Kmin.
Potom A55 = A45 + (A53 x Kmin)
marcelaStanakova
30.05.06,13:44
ĎAKUJEM ! Neverím čo sa to vlastne tento rok deje. Pripadá mi to že nás skúšajú z hlavolamov a matematiky.Pane bože kto má na toto čas???????
ayya
30.05.06,14:59
Kmin je v X36 a tam je vzorec pre výpočet Kmin.
Potom A55 = A45 + (A53 x Kmin)
:) ma to zaujima - tak prepac - co ta skratka znamena? ... min bude asi od slova minimalny... a to K? ... koeficient? konstanta? ci nieco ine ?:o
Jana Motyčková
30.05.06,16:02
Kmin je oznacenie pre koeficient, ktorým sa prepocitavaju VZ ak nedosahuju minimum.
marcelaStanakova
30.05.06,16:17
a ako sa prepočítava ten minimálny základ aby to Kmin= aké číslo?
Jana Motyčková
30.05.06,18:23
a ako sa prepočítava ten minimálny základ aby to Kmin= aké číslo?
To by som tu musela uviesť celé tlačivá - tam je postup.
Ale ak to chcete - v podstate sa spocitaju kladne rozdiely medzi minimalnym zakladom a vymeriavacim zakladom od jednotlivych platitelov (rozdelene aj za dobu bez ZPS a so ZPS) a sucet kladnych rozdielov sa podeli kladnym rozdielom minimalneho zakladu a suctu VZ od jednotlivych platitelov - ale z toho asi nie ste mudrejsia.
Radsej este raz - skuste stiahnut ten softver, co som Vam doporucila v inej teme a vsetko aj ten koeficient Vam to prepocita.
Alebo v tomto postupujte presne podla tlaciv a nemusite ani rozmyslat co to je to Kmin.