tralalanda
04.08.15,14:25
Ona totiž tvrdí, že stačí, keď nám urobí papierovú uzávierku a odovzdá všetko v papierovej forme. Poraďte, prosím.
Tweety
04.08.15,12:28
Vaša ekonómka, predpokladám,( zamestnankyňa) ktorej ste dali výpoveď, jej Omega, to akosi neide dokopy. Upresni. Ak bola vaším zamestnancom tak, si predsa neberie Omegu domov.
Či ide o externú? Upresni.
tralalanda
04.08.15,12:32
Pracovala na živnosť, so zmluvou, s výpovednou lehotou, Omega je jej vlastná, keďže mala ešte dve malé firmy.
Tweety
04.08.15,12:35
Mala si to napísať do otázky. Je to jej program ale vaše údaje, takže aj záloha patrí vám. Pozri do zmluvy.
veronikasad
04.08.15,12:56
máte voči nej vysporiadané všetky záväzky (uhradené faktúry) ?
kukučka
04.08.15,13:02
Samozrejme, veď v účtovníctve sa bude pokračovať naďalej, nie je predsa koniec roka. Ak pracovala pre vás dlhšie, aj zálohy minulých rokov. Takto si iba kazí meno.
Neodpovedal si na Veronikinu otázku, či má zaplatenú doterajšiu prácu pre teba.
veronikasad
04.08.15,13:18
Kukuč, až také samozrejmé to v mnohých prípadoch nie je. Pred pár rokmi som preberala jedno PU, kde firma v priebehu roku menila majitala a predchádzajúci majitel odmietol vydať aj doklady, lebo vraj sú jeho majetkom. Predch.rok sme museli žiadať z DU (DP, súvaha, výsledovka).
A poznám z praxe aj ďalší prípad, keď som robila v OMEGE na SW klienta a pri skončení spolupráce ma konatelka tak vytáčala, že som jej povedala, že zmažem všetky dáta a dostane SW v takom stave, v akom som ho od nej prebrala (samozrejme papierové výstupy som jej chcela odovzdať). Nakoniec sme sa dohodli k spokojnosti oboch ...
avalik
04.08.15,13:24
Samozrejme to nie je pokial to nemaju dohodnute v zmluve, ak odovzda v papierovej podobe spracovane ucto je to OK. Novy uctovnik moze pracovat v inom softe a tomu je zaloha z Omegy na dve veci, ked ju nema kde otvorit.
tralalanda
04.08.15,13:24
Samozrejme, dostane aj odstupné.
veronikasad
04.08.15,13:27
Mnohé SW už umožňujú prenos dát z jedného do druhého ... A možno si v tomto prípade kúpili OMEGU do firmy alebo ju má aj nová účtovníčka.
Ale ako píšeš, odovzdať podklady v elektronickej forme samozrejmé byť nemusí ...
veronikasad
04.08.15,13:28
čiže ešte nedostala ?
tralalanda
04.08.15,14:41
Nie, ešte pracuje jeden mesiac.
veronikasad
04.08.15,14:49
a čo potom riešiš ? Načo sú ti teraz aktuálne zálohy, keď v čase ukončenia spolupráce budú neaktuálne ...
veronikasad
04.08.15,14:51
Budeš pokračovať tiež v OMEGe ?
kukučka
05.08.15,12:20
Ide mi aj o slušnosť k preberajúcej účtovníčke, tá by mala samozrejmosťou na obidvoch stranách, aj keď sa rozchádzajú.
Samozrejmé podľa mňa, čo samozrejme nemusí byť pravidlo - cena cédečka je zanedbateľná. Predpokladám pokračovanie v rovnakom softe.
Veronika, ja myslím účtovníčku, ty píšeš o podnikateľovi.
veronikasad
05.08.15,12:36
Súhlasím, je to o slušnosti zo strany účtovníka aj klienta. Nepoznáme dôvod ani pomery, za ktorých spolupráca končí, tak ťažko obviňovať jednu alebo druhú stranu ...
Určite to nebude cenou CD-čka, na ktorú by zálohu napálila.