highscore
04.08.15,18:08
Dobry den, pred par dnami sa prepisal dom vo vlastnictve otca (po starych rodicoch) na moju sestru, ktora tu bude byvat. Sestra sa rozhodla, ze ma vyplati (peniaze ma v hotovosti). Potreboval by som len jednoduchy vzor dohody (alebo nejaky papier), kde by sa uviedlo, ze mi sestra vyplatila peniaze. Ma s tym niekto skusenost? Hladal som na nete kadejake vzory, ale nic trefne som nenasiel...dakujem....
buchač
04.08.15,16:21
Hladal som na nete kadejake vzory, ale nic trefne som nenasiel
Hm...myslím si, že po úprave kadejakej zmluvy sa dopracuješ k tej trefnej zmluve.
Trebárs aj po tejto..viď nižšie.

Dalo by sa pouvažovať aj o nejakých svedkoch (stačia dvaja vyhovujúci obom stranám), ktorí osvedčia zmluvu.

Ďalšia varianta je najbližší notár, ktorý vypracovaním zmluvy ručí za jej obsah. Je ale jasné, že si za svoju prácu vypýta aj adekvátny honorár.
============================
Zmluva o prevzatí peňazí

Veriteľ:

Ján Vážny
Nábrežná 14
841 01 Bratislava
r.č. 123456/7890

a

Dlžník:

Miroslav Pekný
Prievozská 25
852 02 Bratislava
r.č. 987654/3210

uzatvárajú
Zmluvu o prevzatí peňazí

1.

Predmet zmluvy, t. j. peniaze vo výške 1 000,- EUR (slovom jedentisíc EUR), veriteľ Ján Vážny, poskytol dlžníkovi Miroslavovi Peknému v uvedenej výške a mene v hotovosti pri podpise tejto zmluvy o prevzatí peňazí na základe zmluve o pôžičke podpísanej medzi účastníkmi dňa 15.05.2010.

2.

Dlžník Miroslav Pekný svojím podpisom na tejto zmluve potvrdzuje prevzatie finančnej pôžičky v sume 1 000,- EUR (slovom jedentisíc EUR) v hotovosti za podmienok stanovených v zmluve o pôžičke a súčasne sa dlžník zaväzuje požičanú sumu osobne vrátiť do rúk veriteľa do 31.08.2010 podľa podmienok dohodnutých v zmluve o pôžičke.

3.

Veriteľ Ján Vážny svojím podpisom na tejto zmluve potvrdzuje odovzdanie finančnej pôžičky v sume 1 000,- EUR (slovom jedentisíc EUR) v hotovosti dlžníkovi.

V Bratislave, dňa 10.06.2010

Ján Vážny
veriteľ

Miroslav Pekný
dlžník

ZDROJ :
Internet - Google, Bink, Sahara, Yahoo
avalik
04.08.15,17:50
Zdroj?
buchač
04.08.15,17:52
avalik (Dnes 20:50) Zdroj?
====================
Dobrý...neboj sa ...;)
Ale doplním... :rolleyes: :--- :D
avalik
04.08.15,18:17
Etiketa porady: Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.
buchač
04.08.15,18:22
lacotinka
04.08.15,18:49
Som dávno nevidel takúto hovadinu

Ak sestra je Ján Vážny, tak síce dala peniaze bratovi (bod 1), ale ako pôžičku, ktorú sa brat zaviazal vrátiť (bod 2 )

Bod 3 je už ako od človeka nie s právnym povedomím, ale s právnym BEZVEDOMÍM = akože načo sa má veriteľ vykecávať a podpisovať, že dlžníkovi dal peniaze ???????????????????
lacotinka
04.08.15,19:00
Teraz k veci :
- "sa prepísal " je blbý výraz
.
- najpravdepodobnejšie to vyzerá, že otec zdedil dom po svojich rodičoch
- daroval ho dcére
a tá chce cca polovicu hodnoty domu vyjadrenú nejakou dohodnutou sumou v € darovať bratovi, ako sa to medzi normálnymi ľuďmi / aj súrodencami robí
- darovacia zmluva bola zavkladovaná na katastri

PS
Takže by to asi chcelo napísať darovaciu zmluvu medzi sestrou a bratom
(a ako dôvod darovania sa môže napísať, že oni sú jediní dvaja vnuci a dcéra dostala darom od otca dom po ich starých rodičoch a dohodli sa na takejto kompenzácii daru rodiča IBA jednému dieťaťu - - - tento dôvod je poistkou keby sa neobdarované dieťa zle oženilo a jeho žena by časom mala tendenciu obrblávať tento dar )
buchač
04.08.15,19:25
Takže k veci :

- sa "prepísal" je nie blbý výraz, dalo by sa aj inak nazvať.

- pravdepodobnosti neriešim...odpovedal som LEN a LEN na otázku. Ak by som sa rozpisoval, nie také pripomienky a komentáre by sa odo mňa požadovali.
- vzťahy nie sú popísané
- mená nerieš, sú len ako VZOR
- dotyčný chcel LEN vzor alebo nejaký PAPIER...nech si zoženie trebárs aj toaleťák.
- dotyčný hľadal (neúspešne alebo nevie hľadať,prípadne samu nechcelo) , no nedopátral sa.

Na nete je vzorov do aleluja, len je potrebné vedieť, čo vlastne chce.
...a dotyčný to teda nevie.