kempeska
05.08.15,09:10
V septembri 2014 som uzavrela nájomnú zmluvu s prenajímateľom bytu za ktorý som platila 280 eur mesacne po trištvrte roku bola na byt uvalená dražba a od domovníka som sa dozvedela, že môj prenajímateľ neplatil nájom .Mne do schránky SIPO nechodilo tvrdil ,že to chodí na jeho súčasnú adresu. Mnohokrát som m u zaplatila nájom priamo do rúk pretože mal stále inú banku....Neviem čo mám robiť hľadám druhý nájom ,ale peniaze na preddavky nemám pretože som invalidná dôchodkyňa len chcem radu čo mám robiť Dakujem Porušil môj prenajímateľ zmluvu ??? ked mi prenajal zadlžený byt ??
dmc
05.08.15,08:27
Pokial nemas v zmluve vyslovene uvedene ze pokial vzniknu podlznosti na energiách a sluzbach v spojitosti z prenajimanym bytom zo strany majitela (prenajimatela) bytu bude to povazovane za porusenie najomnej zmluvy - tak podla mna nejde o porusenie najomnej mzluvy. To ze najomca ma dlhy (akekolvek ) je problem majitela bytu a nie teba ako najomcu. Otazne je akym sposobom ti spravil rocne vyuctovanie - kedze neplatil zalohove platby.

Odporucam prestudovat si riadne zmluvu.

Podla mojich vedomosti - pokial mate platnu najomnu zmluvu - tato ostava v platnosti aj po vydrazeni bytu a prechadza na noveho majitela bytu