alex09
05.08.15,10:04
Som po operácii, pri ktorej mi odstránili vaječníky a začali ma trápiť problémy tzv. klimakterického syndrómu. Mávam neskutočné návaly horúčav počas dňa a v noci sa budím cca každé dve hodiny mokrá. O emóciách a náladách radšej pomlčím Hormonálnu liečbu brať nemôžem a tak som na nete hľadala alternatívy. Okrem veľa iných prípravkov som objavila aj Menox45, tak ma zaujíma či tu má niektorá s ním skúsenosti. Trochu som sa v tých "vygooglených" informáciách strácam, preto by som uvítala radšej skúsenosti niektorej "poraďáčky". Prosím poraďte či veriť prípravkom z internetu a čo pomáha vám?
alex09
05.08.15,08:28
Pozerám, že mi zmizol text či čo :( Žiadna reklama, len moja dilema a prosba o radu...
Takže ešte raz:
Som po operácii, pri ktorej mi odstránili vaječníky a začali ma trápiť problémy tzv. klimakterického syndrómu. Mávam neskutočné návaly horúčav počas dňa a v noci sa budím cca každé dve hodiny mokrá. O emóciách a náladách radšej pomlčím :( Hormonálnu liečbu brať nemôžem a tak som na nete hľadala alternatívy. Okrem veľa iných prípravkov som objavila aj Menox45, tak ma zaujíma či tu má niektorá s ním skúsenosti. Trochu som sa v tých "vygooglených" informáciách strácam, preto by som uvítala radšej skúsenosti niektorej "poraďáčky". Prosím poraďte či veriť prípravkom z internetu a čo pomáha vám?
Kabaka123
05.08.15,09:59
poradiť sa s gynekológom alebo gynekologičkou... s odborníkom!!!
maja
05.08.15,11:52
No neviem, keď nemôžeš užívať žiadnu hormonálnu liečbu...Som po operácii a tiež som nemohla užívať nič hormonálne. Ženy vo veľkom užívali prírodné prípravky Fytosoja sa to tuším volalo. Mne môj lekár zakázal takéto výživové doplnky, hlavne preto, lebo sa pri nich zisťujú len priaznivé účinky. Nepriaznivé sa podľa zákona, nemusia, nie je to evidované ako liek. Jediné čo som mohla bolo Magne B6, trošku mi to pomohlo...A ako vravel lekár (chlap :) ), naše babky vydržali, aj my musíme....Mňa to držalo cca pol roka, teraz je to už lepšie.
Peggynka
05.08.15,12:10
Prečítaj si toto od odstavca Inšpirujte sa stravou ázijskych žien:http://casprezeny.azet.sk/clanok/6274/klimakterium-sa-nevyhne-ani-jednej-z-nas.html
Som 22 rokov po hysterektómii,tiež som nemohla HST a gynekologička mi poradila rôzne čaje,zmenu jedálnička a keď dnes pozerám na tieto rôzne ponuky pre nešťastné ženy a za nehorázne ceny,tak som naštvaná,ako to výrobcovia zneužívajú.Hľadaj radšej bylinky,dá sa zorientovať na nete,stačí keď si zadáš u jednotlivých ponúk zloženie,tak vidíš,z čoho to je.Ja osobne týmto tabletkám neverím.
Roluj dole a čítaj červeným písmom:http://www.stoporenie.sk/menox-45-recenzia-iba-pre-zeny/
Nemôžem sa zbaviť pocitu,že uvedený prípravok je primárne určený na riešenie straty libida (podľa recenzií).
Z tejto stránky:
https://fns.uniba.sk/fileadmin/prif/biol/kan/studium/BioReprPostrepr_2014.pdf
str.59:
Fytoestrogény
Fytoestrogény predstavujú pestrú skupinu prírodných zlúčenín obsiahnutých
v rastlinách a u človeka sú charakteristické afinitou k estrogénovým receptorom (ER). Štrukturálne sa podobajú 17β estradiolu, ale nie sú to steroidy, ale polyfenolové zlúčeniny. Fytoestrogény majú priaznivý vplyv na funkciu rôznych enzýmov, proteosyntézu, angiogenézu či oxidáciu lipidov. K najznámejším skupinám fytoestrogénov zaraďujeme izoflavonoidy a lignány. Izoflavonoidy majú priaznivý vplyv na hladinu lipidov v krvi a chránia tak pred vznikom aterosklerózy, nachádzajú sa hlavne v strukovinách (fazuľa, sója). Lignány sú obsiahnuté v rôznych obilninách a olejových semenách, ale aj v raži, brokolici a špenáte.Fytoestrogény sa nachádzajú v bylinách ako napr. Angelica sinensis, Damiána, Cimicifuga racemosa prostredníctvom ktorých pomáhajú zmierňovať príznaky menopauzy, preventívne pôsobia proti rozvoju osteoporózy, cukrovky, nádorových a srdcovo-cievnych ochorení. Zlepšujú i kognitívne funkcie ako je učenie, krátkodobá pamäť a pozornosť. Majú vplyv na aktiváciu senzomotorických funkcií, ako je jemný hmat, sluch, čuch, motorická
aktivita. Fytohormonálna terapia sa považuje za bezpečnú alternatívu hormonálnej substitučnej terapie, najmä u žien, ktoré takúto liečbu netolerujú, majú genetickú predispozíciu na vznik nádorových ochorení, ale aj u takých, ktoré jednoducho liečbu hormónmi z rozličných dôvodov odmietajú.
kopretinka
05.08.15,21:27
lujza.j
06.08.15,05:52
taiko
06.08.15,06:02
na skúsenosti s nejakým produktom sa môžeš pýtať aj bez toho, aby si naň uvádzala linku ;)
ivka70
06.08.15,06:41
Skus pozriet aj Bellasin 40+, tiez u niekoho velmi dobre posobi, pripadne sa o fytoestrogenoch informuj v lekarni.
kopretinka
06.08.15,09:07
:D kerý doktor ti poradí aleternatívnu liečbu? žiadny! prišiel by o prachy od farmafirmy..........
Kabaka123
06.08.15,09:30
tak to máš pravdu... ale viď príspevok od Peggynky... jej gynekologička poradila...
Terezia13
06.08.15,09:45
každý organizmus je iný, mojej bývalej kolegyni pomohli hormonálne náplaste, najistejšie je poradiť sa s lekárom a
Peggynka
06.08.15,10:09
Kabaka123 :) poradila,ale to bolo v r.1993,vtedy ešte nefungovali lobby záujmy farmafiriem.Dnes by si ťažko hľadala lekára,ktorý v tom "nejede".Ale sú...poznáš to podľa toho,čo ti vnucuje.Nepomáhajú ani regulácie vo forme účinnej látky na receptoch.
lacotinka
06.08.15,10:58
Nezávidím

Počúvaj telo
Začni čajmi / potravinami

PS
Ešte šťastie, že pre mňa je nebezpečný iba prechod cez cestu
Peggynka
06.08.15,11:05
Kabaka123
06.08.15,11:31
tak potom nič:) ale info a rady dostala.... :)
lacotinka
06.08.15,18:21
táto téma je dosť citlivá, takže si nedovolím sem prispievať
lacotinka
07.08.15,04:04
Ten mínus sem musela dať strašne nechápavá krava
Peggynka
07.08.15,05:20
Možno má iný problém,nie nechápavosť...už dlhšie pozorujem,nerieš :mee:
Kvaka
07.08.15,06:24
Dám ti súhlas, za radu "počúvaj telo, začni čajmi". Možno si mínus dostal za ten prechod cez cestu, nechápem ale, prečo to riešiš, ešte k tomu vulgárne, ak ty sám mínusy rozdávaš kade tade?
lacotinka
07.08.15,09:26
Milá kvačka.
Za posledné 2 dni som dal asi 6-8 mínusiek
aj to iba tým, ktorí na ne pred tým nejako reagovali
(1-3 som to tam hneď aj priznal)

Predtým som za 2 mesiace dal možno 5 mínusiek.
PS
takže pokiaľ nemáš spoľahlivé informácie :
NEKVÁKAJ do sveta :D
Kvaka
07.08.15,09:56
No vidíš, však dobre píšem, že mínusy rozdávaš kade tade. Ja som ich snáď toľko nedala, odkedy som na porade, ako ty za dva dni. :) Takže ja do sveta nekvákam. Je to uhol pohľadu na základe tvojich informácií, občas priznáš, že dávaš mínusy len tak. Že teraz "iba tým, ktorí na ne predtým nejako reagovali"? A prečo? Aby si sa bavil, ako reagujú ďalej? Alebo snáď robiš nejaký svoj výskum? Nazvať ženu nechápavou kravou ? No coment.
lacotinka
07.08.15,10:13
Vydýšššššššššššš
lacotinka
07.08.15,10:23
Bolo aj také úronné obdobie, že som za 5-6 minút dostal aj 8
ale málokto má také šťastie
natrafiť na takú veľkú skupinu dubákov :D

PS1
" Aby si sa bavil, ako reagujú ďalej? "
vydýššš
" Alebo snáď robiš nejaký svoj výskum? "
Jo
Ako "psychológ sám sebe" sa skúmam
keď sa vyskúmam, napíšem :D
PS2
" Nazvať ženu nechápavou kravou ? "
1, podozrivé je odkiaľ zrovna TZ vieš, že tú mínusku mi dala žena :D :D (aj ty Brutus ? )
2,
Ja nemôžem za to, že niektorá žena je
- nechápavá
- krava
3,
ani za to, ak sa tieto dve ženy stretnú :D