Sima Zacharová Rebrošová
05.08.15,11:14
ahojte, pracujem v rozpočtovke neviem si rady s účtovaním stravného v našej jedálni a stravných lístkov (zamestnávateľ, SF, zamestnanec) a zrazenie zo mzdy (prevod z výd. na príj. účet) za každú radu som vďačna:))
Consultix
05.08.15,11:27
Ako postupujete? Drzite sa zakona a vydavate SL zamestnancom do zalohy (na vsetky predpokladane pracovane zmeny) ktore potom ku konci mesiaca zuctujete podla realne odpracovanych zmien. Alebo o zalohovo vydanych stravnych listkoch neuctujes, len ku koncu mesiaca vyuctujes tolko, kolko mal realny narok?
anika
05.08.15,11:41
Stravné lístky síce kupujeme a nemáme vlastnú jedáleň, ale dávame vopred na celý mesiac a na budúci mesiac upravíme výdaj nových lístkov podľa skutočného nároku za predchádzajúci mesiac..To znamená vydáme spolu napr. 200 lístkov na mesiac na nasledujúci mesiac vychádza napr. znova 200 lístkov ale v predchádzajúcom mesiaci vnikol nárok nna 185 lístkov, čiže vydáme o tých 15 lístkov menej a vždy v nasledujúcom mesiaci vyrovnáme skutočný nárok. Lístky zúčtovať podľa toho ako boli vydané musím, pretože by mi nesúhlasil stav lístkov k inventarizácii. .
Sima Zacharová Rebrošová
06.08.15,08:57
Zálohove lístky neučtujem, lísky sa vydávajú na konci mesiaca tolko kolko ma každý nárok:)
Consultix
06.08.15,09:11
Tak ale SL maju byt vydane pred zmenou, za ktoru sa vydavaju. Inak by sa ako zamestnanec najedol? Nemoze dobehnut vsetky obedy koncom mesiaca... :)
avalik
06.08.15,10:51
Ak vydavate stravne listky spatne, nie je dodrzany zakonnik prace ... zamestnanci nemaju zabezpecene stravovanie
Consultix
06.08.15,10:55
Ved prave na to narazam... Vydane by mali byt na zaciatku mesiaca a zauctovane ako zaloha. Potom bude pravdivy stav na 213.
Vacsina totiz robi tak (asi aj anika), ze na zaciatku vydaju prislusny pocet na dobre slovo a koncom mesiaca zauctuju tolko, co realne mali zamestnanci narok. Ale v tomto pripade uctovanie neodzrkadluje realne skutocnosti.
anika
07.08.15,09:07
Lístky vydávame presne tak ako vychádza na mesiac dopredu, na žiadne dobré slovo a presne tak sú aj zúčtované, zrážka je taká ako dostal lístky.