flamyer
05.08.15,12:40
Dobrý deň, zaujímalo by ma aké su na Slovensku možnosti v podpore v podnikaní? Nemyslím tým príspevok z úradu práce. V okolitých štátoch, je možnosť založenia sro od 1 eura. Tiež je tam podpora ( finančná ) zo zdrojov EU, keď je dobre vypracovaný marketingový plán. Existuje aj také niečo v SK? Pýtal som sa na úradoch, ale nič mi k tomu nevedeli povedať :/ Tiež ma zaujíma ako je to so start-upmi, existuje nejaký finančný príspevok? Veľa som o tom čítal, ale dostal som sa, len k neuplným informáciam a som z toho ešte viac zmätený :/ Ďakujem pekne za rady.
pre_podnikanie
09.08.15,10:25
Nástroje na podporu podnikania síce existujú, ale nie sú aktuálne združené priamo pod jednou inštitúciou, nie je k tomu spravený príslušný marketing a tiež tieto formy podpory nie sú automaticky nárokovateľné. Preto ani nikto nedá úplne komplexnú odpoveď.
Aktuálne však pre startupy bol schválený program, ktorý zastrešuje Slovak Business Agency a aktuálne beží výzva Startup pool. Viac tu:
http://www.sbagency.sk/startup-sharks-0#.Vcc06PmWnSg
a tu:
http://www.sbagency.sk/vyzva-na-prihlasovanie-na-medzinarodne-startup-podujatia-iniciativy-startup-sharks#.Vcc08_mWnSh
Aktuálne vládou schválený program predpokladá aj zakladanie tzv. jednoduchých akciových spoločností, plus iné kroky na podporu startupov.
Iné možnosti pre startupy predstavuje program EU Jeremie cez záručné programy bánk a financovania startupov cez niektoré investičné fondy. Takéto financovanie však nie je nárokovateľne a závisí na investičnom rozhodnutí fondového manažéra.
flamyer
15.08.15,17:55
Dobrý deň, dakujem pene za odpoved, zistil som ze nastroje pre podnikanie, nie su zdruzene pod jednou instituciou, ale neexistuje u nas ako v Rakusku, Polsku, Madarsku, sro od 1 eura a vyhody???
Na koho, resp. na aky urad sa mam obratit kedf chcem zacat startup , nemyslim podpora v podnikani ak som nezamestany, ale priamo, legislativa?! Vdaka
Consultix
16.08.15,09:09
Sro so zakladnym imanim 1 EUR bola podla mna jedna z najvacsich hluposti z legislativnych navrhov minuleho roka.
Kompletnu legislativu najdes v elektronickej sbierke zakonov na www.slov-lex.sk Ak chces poradenstvo ohladom zacatia podnikania, tak sa obrat na vyssie spominane Slovak Business Agency, alebo na firmu, ktora sa zaobera podnikatelskym poradenstvom.