moncici121
30.05.06,15:00
Prosím o radu.Zamestnanec bol PN 11 dní. Ked idem robiť výplatu mám prvých 10 dní počítať tak, ako keby mal PN iba 10 dní? A ten 1 deň navyše mu vyplatí Soc. poisť?
Tweety
30.05.06,13:01
Prosím o radu.Zamestnanec bol PN 11 dní. Ked idem robiť výplatu mám prvých 10 dní počítať tak, ako keby mal PN iba 10 dní? A ten 1 deň navyše mu vyplatí Soc. poisť? Náhrada príjmu za pN je najviac 10 kalendárnych dní, potom už platí SP nemocenské.
AdkaJ
30.05.06,13:11
Prvé tri kalendárne (vrátane víkendu) dni, náhrada - 25%
Nasledujúcich 7 kalendárnych dní náhrada - 55%
11. deň ho treba nahlásiť do SP a ten jeden deň mu preplatia nem. dávku.
A nezabudeni ho odhlásiť a prihlásiť v zdravotnej poisťovni.
A.
moncici121
30.05.06,14:12
:eek: Odhlásiť a prihlásiť v zdravotnej poisťovni??? To ako a kedy? To treba?
Tweety
30.05.06,14:19
:eek: Odhlásiť a prihlásiť v zdravotnej poisťovni??? To ako a kedy? To treba?
Za mesiac v ktorom bola PN, treba uviesť začiatok a koniec,resp. jej trvanie.
To oznámenie je potrebné odoslať po ukončení mesiaca.
moncici121
30.05.06,14:21
Je na to nejaké tlačivo? Takže je má Všeobecnú zdr. poisť., tak to tam mám oznámiť?
Tweety
30.05.06,14:23
Je na to nejaké tlačivo? Takže je má Všeobecnú zdr. poisť., tak to tam mám oznámiť?
Je to špeciálne, dokonca teraz ho poisťovne menili, doteraz to bolo hromadné oznámenie, teraz je to oznámenie o zmenách.
Pripájam :
http://www.vszp.sk/files/tlaciva/oznamenie_poistenca_platitela_o_zmenach.pdf
JanulaB
30.05.06,14:27
správne by si mala mu nahodiť celú PN nevieš aký máš program
program by ti mal vypočítať len za kal. dni ktoré mu platí zamestnanec
JanulaB
30.05.06,14:29
Prepáč neviem asi písať zaplatíš mu kalendárne za zamestnávateľa nie ako som predtým napísala za zamestnanca ospravedlňujem sa
maryann
31.05.06,05:58
Práve som dostala do rúk tlačivo "Preukaz o trvaní dočasnej pracovnej neschopnosti". Toto tlačivo mám odovzdať do soc. poisťovne a kópiu si dať potvrdiť? Treba k tomu vyplniť ešte nejaké tlačivo?
Prosím, pomôžte mi, robím s tým po prvýkrát.
Ďakujem.
Tweety
31.05.06,06:13
Práve som dostala do rúk tlačivo "Preukaz o trvaní dočasnej pracovnej neschopnosti". Toto tlačivo mám odovzdať do soc. poisťovne a kópiu si dať potvrdiť? Treba k tomu vyplniť ešte nejaké tlačivo?
Prosím, pomôžte mi, robím s tým po prvýkrát.
Ďakujem.
Ťažko sa odpovedá keď nie sú potrebné informácie, skús napísať trvanie PN.
maryann
31.05.06,06:21
PN trvá od 10.05. (ešte sa neskončila)
Tweety
31.05.06,06:25
PN trvá od 10.05. (ešte sa neskončila) Náhrada príjmu pri PN je maximálne 10 kalendárnych dní,( platí zamestnávateľ) ak trvá aj po 10 dni, postupujeme tlačivo do SP, od 11.dňa preplatí nemocenské. Spolu s tlačivom PN postúpime aj Potvrdenie zametnáv.o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na ND. Po ukončení mesiaca, v ktorom bola PN oznámime ZP jej trvanie. Doplním,ten doklad o trvaní PN si necháme u seba v karte zamestnanca (kópiu) a originál posunieme do SP.
jankasm
31.05.06,06:49
Práve som dostala do rúk tlačivo "Preukaz o trvaní dočasnej pracovnej neschopnosti". Toto tlačivo mám odovzdať do soc. poisťovne a kópiu si dať potvrdiť? Treba k tomu vyplniť ešte nejaké tlačivo?
Prosím, pomôžte mi, robím s tým po prvýkrát.
Ďakujem.

Ten preukaz je tzv. prechodka ku koncu mesiaca. Vždy keď PN pokračuje do ďalšieho mesiaca lekár vystaví toto potvrdenie, ktoré treba odovzdať na SP. Ja si nechám kópiu, nedávam si ju potvrdzovať, ale môžeš si dať. Žiadne iné tlačivo k tomu netreba.
maryann
31.05.06,07:42
Ten preukaz je tzv. prechodka ku koncu mesiaca. Vždy keď PN pokračuje do ďalšieho mesiaca lekár vystaví toto potvrdenie, ktoré treba odovzdať na SP. Ja si nechám kópiu, nedávam si ju potvrdzovať, ale môžeš si dať. Žiadne iné tlačivo k tomu netreba.

Ďekujem veľmi pekne:p
Zoltán Kovács
31.05.06,07:49
Ten preukaz je tzv. prechodka ku koncu mesiaca. Vždy keď PN pokračuje do ďalšieho mesiaca lekár vystaví toto potvrdenie, ktoré treba odovzdať na SP. Ja si nechám kópiu, nedávam si ju potvrdzovať, ale môžeš si dať. Žiadne iné tlačivo k tomu netreba.

Tá prevodka ku koncu mesiaca je ludovo nazvaný papier na peniaze.
tinka111
31.05.06,10:02
Prosim Vas mozete mi niekto poradit na ktore z tych potvrdeni o pracovnej neschopnosti zamestnanca mam vypisat a ci vobec udaje o tom od kedy do kedy vyplacal zamestnavatel PN a v akej vyske?
tinka111
31.05.06,10:15
Prosim poradite niekto?
Tweety
31.05.06,10:25
Prosim poradite niekto?
Oddiel D. Záznamy platiteľa náhrady príjmu pri DPN.:cool:
Ingrid G.
31.05.06,11:17
Prosim Vas mozete mi niekto poradit na ktore z tych potvrdeni o pracovnej neschopnosti zamestnanca mam vypisat a ci vobec udaje o tom od kedy do kedy vyplacal zamestnavatel PN a v akej vyske?

Zamestnávateľ vypisuje
- na doklade "Potvrdenie o DPN - II. Žiadosť o nemocenské" na 1. strane dolu - v časti "Potvrdenie zamestnávateľa" od kedy do kedy má zamestnanec nárok na náhradu príjmu, + vypíše ďalšie údaje, ktoré sa tam žiadajú, podpíše, opečiatkuje, doplní sa dátum a pošle sa spolu s potvrdením o príjme platiteľovi nemocenského - SP.
- na doklade "Potvrdenie o DPN - IV. Hlásenie..." na 1. strane dolu - v časti "Potvrdenie zamestnávateľa" - kedy nastúpil zamestnanec do zamestnania, doplní sa dátum, podpis, pečiatka a zašle sa SP.

Na žiadnom tlačive sa SP neuvádza v akej výške bola zamestnancovi zaplatená náhrada príjmu.

Na "Potvrdenie o DPN - časť II.a" sa v dolnej časti v záznamoch zamestnávateľa doplní dátum, od kedy je zamestnanec schopný práce a kedy nastúpil. Na druhú stranu tohto tlačiva sa v "záznamoch platiteľa náhrady príjmu" vypíše denný VZ, začiatok PN, ..., výška náhrady príjmu pri DPN. Tento doklad sa nikam neposiela, zostáva u zamestnávateľa.
moncici121
31.05.06,14:13
Teraz dám asi fakt čudnú otázku, ale:

Ak PN trvala 11 dní a zamestnávateľ ju nedopatrením neodovzdal do SP,ale vypočítal mu mzdu, ako by bol PN iba 10 dní, je to problém? Posiela časť PN aj lekár do SP? Alebo neposiela a SP sa nedozvie, že bol PN až 11 dní.
Tweety
31.05.06,14:31
Teraz dám asi fakt čudnú otázku, ale:

Ak PN trvala 11 dní a zamestnávateľ ju nedopatrením neodovzdal do SP,ale vypočítal mu mzdu, ako by bol PN iba 10 dní, je to problém? Posiela časť PN aj lekár do SP? Alebo neposiela a SP sa nedozvie, že bol PN až 11 dní.
SP na to príde, pretože majú tam doklad od lekára. Treba to dať do poriadku a stornovať ten jeden deň práce, a nahradiť ho PN. A ako je v hlásení do ZP? Tam je tiež nesprávne?