tyqwa33
05.08.15,18:57
Ak som podala vypoved, zamestnavatel ma nechce prepustit dohodou k potrebnemu terminu, a nenastupim do prace, moze voci mne vyvodit nejake sankcie?


Chcem zmenit zamestnanie k 1.9.2015 avsak moj terajsi zamestnavatel neakceptuje rozviazanie pracovneho pomeru dohodou k danemu terminu a pre mna su dva mesiace vypovednej doby neakceptovatelne. Ak porusim pracovnu disciplinu, aby sm dostava vypoved, moze voci mne zamestnavatel vyvodzovat aj nejake ine sankcie? financne?
Tweety
05.08.15,17:01
Áno, hlavne vtedy ,ak to máš priamo definované v PZ.
Haficek
05.08.15,17:02
Dobrý deň,

podľa § 63 ods. (3) ZP ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.

Ďalej si môže zamestnávateľ uplatniť taktiež súdnou cestou náhradu škody, ktorá mu vašou nečinnosťou - teda bezdôvodným nenastúpením do práce vznikla - napr. náklady s hľadaním náhrady,ušlý zisk pri zatvorení prevádzky, atď....

Okrem iného pre nového zamestnávateľa potrebujete od bývalého zamestnávateľa potvrdenie o zamestnaní, v ktorom bude uvedený aj dôvod skončenia prac. pomeru.
tyqwa33
05.08.15,17:05
Dakujem, toto som potrebovala vediet.
Katy a R
05.08.15,17:19
Niekedy sa dá zosúladiť aj práca v obidvoch zamestnaniach - ak by napr šlo o prácu na smeny ?? - alebo ak je nový zamestnávateľ "ústretový"? (žeby sa dala prispôsobiť pracovná doba). plus čerpanie dovolenky u starého zamestnávateľa ??
tyqwa33
05.08.15,17:36
Dakujem, ale toto zrejme v tomto pripade nebude mozne. Pracovnu dobu mam rovnaku a tolko dovolenky aby som tym vykryla vpodstate dva mesiace nemam.
Katy a R
05.08.15,17:37
samozrejme - nedá sa vždy ...
veronikasad
05.08.15,18:05
Len ak nenastúpiš do zamestnania, o tú dovolenku ľahko môžeš prísť, ak ti zamestnávatel udelí absenciu a uplatní krátenie dovolenky.
tyqwa33
05.08.15,18:14
este by ma zaujimala jedna vec, nasla som si tu nahradu penaznu v prac. zmluve, je to myslena suma za mesacny zarobok v hrubom alebo v cistom?
Tweety
05.08.15,18:16
V hrubom, z ČM.