hanusvas
06.08.15,11:32
existuje znamena, ci sa vyskytuje, alebo vyskytol/la, ci taka osobnost niekedy vznikla; slovensky znamena vyznacujuci sa vztahom k slovensku, presnejsie napisane, znamena ze hladana osobnost ma k slovensku podobny vztah aky mal Bernhard ku krajine kde zil a tvoril, slovensko je mala krajinka s kurioznym obyvatelstvom vo vychodnej europe;... Dakujem pjekne vopred za kaykolvek tip
Consultix
06.08.15,12:02
Aspon by si mohol preformulovat otazku, aby mala hlavu a patu.
Nasledne by bolo fajn nastudovat si pravidla Porady.
Zaroven v bolo fajn nezadavat tu istu (nezmyslenu) otazku aj ako debatu:
http://www.porada.sk/t269120-existuje-slovensky-thomas-bernhard.html
Kabaka123
06.08.15,12:34
Zaroven v bolo fajn nezadavat tu istu (nezmyslenu) otazku aj ako debatu:
http://www.porada.sk/t269120-existuje-slovensky-thomas-bernhard.html

to som mu ja poradila, aby to zmenila na debatu... ale zmeniť sa jej to nepodario... tak založila novú tému... ak sa nájde moderátor... nech tú otázku zmaže....
buchač
06.08.15,13:04
Aspon by si mohol preformulovat otazku, aby mala hlavu a patu.
Nasledne by bolo fajn nastudovat si pravidla Porady.
Zaroven v bolo fajn nezadavat tu istu (nezmyslenu) otazku aj ako debatu:
http://www.porada.sk/t269120-existuje-slovensky-thomas-bernhard.html

Odhliadnuc od toho by bolo dobré aj osviežiť si trochu aj cudzie výrazy, nakoľko :


existuje znamena, ci sa vyskytuje, alebo vyskytol/la, ci taka osobnost niekedy vznikla; slovensky znamena vyznacujuci sa vztahom k slovensku, presnejsie napisane, znamena ze hladana osobnost ma k slovensku podobny vztah aky mal Bernhard ku krajine kde zil a tvoril, slovensko je mala krajinka s kurioznym obyvatelstvom vo vychodnej europe;... Dakujem pjekne vopred za kaykolvek tip
Kurióznosť je niečo úplne iné, ako v súvislosti so Slovenskom spomínaš.

Kontraverzných autorov by sa určite našlo dosť, no ak nedostane niekto možnosť publikovať, tak niet o čom.
--------------------------------------
Teraz spojím obe cudzie slová na jednu osobu.
Napríklad bývalý prezident Havel bol kuriózny a aj kontraverzný...ale to ešte neznamená, že bol aj dobrý autor.
Mimochodom (ale to je môj názor....no nie iba môj) nebol ani dobrý politik.
hanusvas
07.08.15,11:14
preco nemozem prdvat komentare k jednotlivym prispevkom? Nevidim tam ziadne linky okrem nahlasit a odkaz. A vlavo pod kazdym prispevkom akusi dvojicu cislic oddelene apostrofom bez uvedenia ich vyznamu..ziadne komentovat....ale mozno je to lepsie, lebo by sa moje komentare niektorym mudrlantom nepacili....
buchač
07.08.15,11:17
preco nemozem prdvat komentare k jednotlivym prispevkom? Nevidim tam ziadne linky okrem nahlasit a odkaz. A vlavo pod kazdym prispevkom akusi dvojicu cislic oddelene apostrofom bez uvedenia ich vyznamu..ziadne komentovat....ale mozno je to lepsie, lebo by sa moje komentare niektorym mudrlantom nepacili....

Lebo je to debata.
Nemusíš komentovať, môžeš citovať....ako teraz ja. Je to ikonka s úvodzovkou.
Ale šak daj, čo je v Tebe - pomudruj si...:D
Možno sa Tebe nebudú páčiť odpovede...a skóre bude vyrovnané...;)
hanusvas
07.08.15,11:30
2 buchac. Slovo kuriozny som pouzil odvodenim od anglickeho curious. Domnievam sa ze pripadne posunutie vyznamu medzi kuriozny a curious nesposobuje nezrozumitelnost zadanej temy. Udajna kontroverznost jeho diela nie je vhodne (dostatocne) kriterium hodnotenia jeho diela a postojov. To o nom prehlasili ini, on sam mozno vobec nie. Ovela vystiznejsie kriterium hodnotenia jeho diela a nazorov je posmrtny zakaz publikovania jeho diela v krajine kde posobil. Porovnavat Havla s Bernhardom je s prepacenim uplne mimo. Ved Habla jeho spoluobcania uctievali ako boha a klanali sa mu este aj po smrti. A opacne smerovalo tiez viac pozitivity ako negativity. To tiez dokazuje preco kriterium - kontroverzny nie je vhodne (slabe, nedostatocne...) na charakterizaciu diela a nazorov nasho autora. Kontroverznych autorov je vela, ale on to robil jemu specifickym sposobom.
hanusvas
07.08.15,11:33
2 buchac 7.8. 13:17 Odpovede sa mi uz nepacili, co som dal najavo. Velmi si nepomudrujem, lebo som ako obvykle opaet pod tlakom casu. A vlastne ai nie je o com, lebo som cakal, ale velmi nedufal, ze niekto da odpoved na moju otazku dvomi slovami - krstnym menom a priezviskom. bez zbytocneho vylievania jeho negat. emocii k danej teme vid. consultix 6.8. 14:02
hanusvas
07.08.15,11:36
2 buchac: pardon, vyjadril som sa k havlovi iba ako k politikovi, nie ako k dramatikovi. Jeho dielo nepoznam...