P3dr0
06.08.15,10:46
Zdravim
Mam sro a chcem kupit auto do firmy od cloveka co nepodnika. (len proste predava ojazdene auto)
Po prejdeny vsetkych debat som sa rozhodol ze odpisy na auto budem kratit a teda pouzijem: ze 80% bude na podnikanie a 20% sukromne ucely:
to aj pre phm a aj pre diely nech nemusim riesit dokazovanie a knihu jazd, kedy som behal sukromne a kedy osobne.

1) Co ma ale zaujima a nejak sa neviem dopatrat k odpovedi je co vsetko musim mat pri kupe auto do firmy od sukromnej osoby. To mu mam dat podpisat prijmovy blok ze dostal odomna tolko a tolko penazi za auto + kupna zmluva a tot vse viac mi netreba???
2) a teraz s tou sumou za kupu auta to je ako to tiez len 80% mozem odpisat ked chem sposob co hore pisal??
3) Ked to auto bude na firmu sro budem ho pouzivat ja ale zaujima ma ze ci na tie sukromne ucely by som ho mohol dat aj znamemu ktory nepracuje vo firme.
Tu som sa docital ze staci len ked ja ako konatel spolocnosti vypisem splnomocnenie a vsetko by malo byt oki alebo treba este nieco nebude problem s poistkou v pripade nehody??

za odpoved vopred diki....
Consultix
06.08.15,09:22
1. Hlavne kupnu zmluvu. Na zaklade kupnej zmluvy sa zauctuje obstaranie majetku. Platobne podmienky zavisia aj od vysky kupnej ceny. Ta bude aka?
2. Prepdokladam, ze auto bude drahsie, ako 1700 EUR, takze sa budu kratit jednotlive danove odpisy a budu sa uplatnovat len do vysky 80%.
3. Ved prave ta poistna udalost... Firma by si mala potom od neho ziadat nahradu skody. Nemusi, ale mala by. Ak si budes uplatnovat do vydavkov len 80% obstaravacej ceny, tak mozes vozidlo legana vyuzivat aj na osobne ucely.
Ale pozor: Raz je tych 80% o tom, ze pouzivas aj na osobne ucely a uplatnujes si pausalny pomer firem firemnych/sukromnych jazd. Potom je tu dalsich 80%, ktore hovoria o tom, ze ak nechces viest knihu jazd, tak si mozes uplatnit len 80% z ceny PHM.
P3dr0
06.08.15,10:03
1) auto bude stat cca 10 000e. Viac za auto do firmy nechcem dat...
2) oki diki takze aj kupna cena sa skrati dobre vediet ale to je v pohode...
3) Skodu si urcite nebudem od neho ziadat kedze to bude znamy (frajerka,kamarat). Ale poistovna nebude mat s tym problem ked niekto do mna nabuda tak zakonna toho vynnika alebo ked ja tak moja havarijna bude oki? ci radsej sa spytat v poistovni?? niekedy proste vznikne situacia ze potrebujem auto doviest a soferuje niekto iny a ja tam nie som....
Budem si uplatnovat 80% aj na obstaranie a aj na phm takze ziadne opletacky s knihou jazd nechcem zbytocne papierovacky pre 20% sa mi neoplati mat....

Takze teda vystavim len to splnomocnenie preistotu ze moze soferovat ta a ta osoba a hotovka.
Mozem do toho splnomocnenia uviest aj viac osob ci jedno splnomocnenie jedna osoba???

4) Potom pri tankovany ked to vsetko bude 80% a 20% pojde priatelka natankovat moze platit svojou kartou alebo musi len v hotovosti alebo firemnou kartou??

dakujem za vase nazory...