kuravesele
06.08.15,13:00
avalik
06.08.15,11:22
§ 11
Komerčné poistenie
(1) Zamestnancovi pri zahraničnej pracovnej ceste patrí náhrada preukázaných výdavkov za poistenie nevyhnutných liečebných nákladov v zahraničí; táto náhrada zamestnancovi nepatrí, ak ho takto poistil zamestnávateľ.

(2) Zamestnancovi pri zahraničnej pracovnej ceste môže zamestnávateľ poskytnúť náhradu preukázaných výdavkov aj na iné druhy poistenia; táto náhrada zamestnancovi nepatrí, ak ho takto poistil zamestnávateľ.


Je pre zamestnavatela vyhodnejsie zaplatit za par eur komercne komplexne cestovne poistenie ako nasledne hradit skodu zo svojho.

PS: fakt by si si zakon o cestovnych nahradach mala precitat v klude a s porozumenim - ci jednoduchsie je zadat otazku na poradu? Ved poradaci daju konkretny §? - vychadzam z tvojich otazok zadanych na porade, na zakon si bola odkazana uz viackrat.
kuravesele
06.08.15,11:27
Ja som si to prečítala, ale keď šéf oponuje...tak už sa cítim mimo..preto som sa chcela uistiť. A len tak mimo témy: ja sa tiež snažím pomôcť keď viem, aj keď sú to pre niekoho možno úplne jednoduché banality...pre niekoho to môže byť komplikovanejšie, na to je porada aby sme si tu pomohli a nerobili vedu z niečoho...a ďakujem pekne za ochotu.
avalik
06.08.15,11:31
Ved daj sefovi link na zakon ... pojmy ako patri, je povinny, moze ... hadam je schopny pochopit