anita26gr
06.08.15,12:31
nastupila som do prace 15. marca. mame narok na 5 tyzdnov dovolenky za rok. v juli sme mali celozavodnu dovolenku v trvani 2 tyzdnov. v auguste vsak idem na dovolenku, ktoru mam zaplatenu uz od januara, teda este pred nastupom do zamestnania, kedy som nevedela ze bude nejaka celozavodna dovolenka. personalistka mi vypocitala, ze mam narok uz iba na 8 dni do konca roka, potrebujem vsak 10. ako to mozem riesit? mozem si na zvysne dva dni dat celodenne vysetrenie? mame pruzny pracovny cas.
dakujem
avalik
06.08.15,10:35
A ktory lekar ta bude celodenne vysetrovat ak budes niekde pri mori?
Mozes sa dohodnut so zamestnavatelom, ze si tie dva dni nadpracujes pred dovolenkou a budes cerpat NV.
Peggynka
06.08.15,10:43
zlatka.b
06.08.15,14:25
skratka NV je dosť zavádzajúca - tu bolo myslené zrejme NV ako náhradné voľno a nie NV ako neplatené voľno
Peggynka
06.08.15,14:40
Jasné,ja som nereagovala na avalik,len ma napadlo neplatené voľno a potom som kuk,že teda nie.:)
ivka70
07.08.15,02:11
Celodenny paragraf namiesto 2 dni dovolenky by som ti ako zamestnavatel neuznala.
Zakonnik prace jasne definuje, ze platena prekazka v praci na strane zamestnanca je na nevyhnutne potrebny cas na vysetrenie alebo osterenie u lekara.
Ak zamestnavatel dokaze, ze si v case, na ktory mas potvrdenia od lekara, bola v zahranici, ide o zjavny podvod a problem nielen tvoj, ale aj tvojho lekara.

Inak od 15.3. Do konca roka mas narok na 9/12, teda 3/4 z 25 dni dovolenky, co je dokopy 18 dni. So suhlasom zamestnavatela mozes cerpatvaj dovolenku, na ktoru ti narok do augusta este nevznikol, ale je predpoklad, ze vznikne.
Takze ak si prehajdakala kdesi 10 dni dovolenky, ries to radsej nahradnym volnom, ak ti to zamestnavatel dovoli, alebo neplatenM volnom, pricom vtedy si musis platit zdravotne poistenie za tie 2 dni.
Dav
07.08.15,03:55
"Prehajdákala" ju na povinnej celozávodnej dovolenke...