mipre
06.08.15,19:11
Z manželkou sme založili s.r.o. ona je spoločník a ja som konatelom , chcem na začiatok minimalizovat odvody do poistovní. Je možné urobit zo spolocnostou zmluvu o vykone konatela spoločnosti a napísat tam odmenu 20€ mesačne . Platil by som odvody len do zdravotnej poistovne ?
veronikasad
06.08.15,17:14
Uprav si v prvom rade názov témy, aby zodpovedal zadanej otázke
mipre
06.08.15,17:16
Nedá sa mi upravit ,vyskočí mi okienko Permission denied
Consultix
06.08.15,18:17
Z odmeny za vykon funkcie konatela sa platia odvody tak do socialnej, ako aj do zdravotnej poistovne. Minimalny rozdiel je v tom, ci je odmena pravidelna, alebo nepravidelna. V pripade nepravidelnej sa neplati poistenie v nezamestnanosti, ktory predsavuje 1+1% pre zamestnavatela a zamestnanca.
Odmena je vecou dohody, aj ked si osobne myslim, ze 20EUR je viac nez okata snaha o totalnu optimalizaciu.
Obrate sa na uctovnika-mzdara so znalotsou odvodovej problematiky a urcite najde zaujimavejsie reisenie ako vykon funkcie konatela.
Tunco
02.12.16,12:35
Možno je to okaté, ale nie je to protizákonné. Dokonca som niekde čítal článok, kde to sám pán Mihál deklaruje.
Consultix
02.12.16,23:28
Napisal som niekde, ze by to bolo protizakonne? Je to okate, a ked kazdy konatel si bude takto minimalizovat odvody, tak coskoro zasvieti alarm v mudrych hlavach a budu mat konatelia povinnost minimalnych odvodov. Toto chceme dosiahnut?
mondes
03.12.16,07:50
A čo tak zmluvu s s.r.o. bezodplatne? To nie je možné? A platil by len odvody do ZP ako samoplatca.