roland92
07.08.15,09:12
.. zaujíma ma, ak ja poskytnem službu, vystavím FA bez DPH, mám ešte povinnosti podávať výkazy na Dú alebo je už len na odberateľovi odviesť daň v svojej krajine?
zanetth
07.08.15,08:07
Musíš podať štvrťročný súhrnný výkaz a keďže tento sa dá podať len elektronicky, tak musíš uzatvoriť s prísl. DÚ aj dohodu o elektronickom doručovaní viac tu:

https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/elektronicka-komunikacia-dane/ziskanie-pristupu-k-aes


Štvrťročný súhrnný výkaz

Podáva ho zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podľa § 7 alebo 7a/ zákona o DPH, ktorý dodal cezhraničné služby, pri ktorých miesto dodania sa určí podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby
Platiteľ sa môže rozhodnúť, že podá štvrťročný SV, ak dodal tovar do IČŠ s oslobodením od dane podľa § 43 alebo § 45 zákona o DPH a službu s miestom dodania v IČŠ podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH, pri ktorej je povinnosť platiť daň príjemcovi služby, za podmienky že hodnota dodaného tovaru nepresiahla v príslušnom kalendárnom štvrťroku hodnotu 50 000 € a súčasne v predchádzajúcich 4 kalendárnych štvrťrokoch nedosiahla hodnotu 50 000 € bez ohľadu na hodnotu dodanej služby; hodnota dodanej služby sa v danom prípade nesleduje.
Kedy sa podáva súhrnný výkaz

Súhrnný výkaz sa podáva do 25 dní po skončení obdobia, za ktoré sa podáva súhrnný výkaz. Hodnota dodanej služby sa uvádza v súhrnnom výkaze za obdobie, v ktorom vznikla daňová povinnosť.
roland92
07.08.15,10:38
Ďakujem niečo som si o tom našiel ale .. odberateľ musí samozdaniť a ja podať výkaz aj keď je odberateľ tiež neplatca DPH alebo len v prípade, aj je on platca a ja predám bez DPH?
zanetth
07.08.15,12:56
Ak je odberateľom fyzická resp. práv. osoba - podnikateľ, musí sa v danom štáte zaregistrovať podľa príslušného zákona v danom štáte ako príjemca služby z EU. Ty vystavíš FA bez DPH a musí v nej byť poznámka "Prenesenie daňovej povinnosti". Suma FA vstupuje do súhrnného výkazu, ktorý si povinný podať štvrťročne, odberateľ musí odviesť daň za prijatú službu - samozdaniť.
Ak je odberateľom fyzická osoba - nepodnikateľ - nemáš povinnosť registrácie podľa § 7a a teda nepodávaš ani súhrnný výkaz.