val.c
07.08.15,10:47
Začiatkom tohto roka som požiadal súd o možnosť splácať dĺžne výživné. Pojednávanie bolo stanovené v apríli. Tri dni pred tým mi však zomrela sesternica a pohreb v meste vzdialenom cca 100km od môjho bydliska bol stanovený na ten istý deň, ako spomínané pojednávanie. Deň pred pojednávaním som odniesol osobne na podateľňu súdu moje písomné ospravedlnenie (potvrdenú kópiu mám) a po pohrebe som odniesol dodatočne na súd aj potvrdenie z pohrebnej služby. Čakal som na stanovenie náhradného pojednávania, ale miesto toho mi pred pár dňami prišiel papier o tom, že je voči mne vedené exekučné konanie. Až u exekútora som sa dostal k rozhodnutiu súdu, ktoré mne bohužial neprišlo, pravdepodobne vinou pošty (nemohol som sa teda ani odvolať voči nemu). V rozhodnutí je uvedené, že keďže som sa na pojednávanie nedostavil a ani neospravedlnil, tak bolo pojednávané bezo mňa. Boli určené mesačné splátky, ktoré prevyšujú moje možnosti. Keďže som však ani o týchto splátkach nevedel tak som ich samozrejme nezačal ani spácať a tým pádom exekútor začal konať a môj dlh sa navýšil aj o poplatky exekútorovi. Moja otázka znie: Môžem podať na súd sťažnosť na sudkyňu, ktorá pojednávala môj prípad a svojou nedôslednosťou (možno aj úmyselne) spôsobila to, že sa pojednávalo o mne bezo mňa resp. že nebolo stanovené náhradné pojednávanie? V rozsudku sú uvedené klamstvá, ktoré mi spôsobili veľké finančné problémy. To, že zaregistrovali moje ospravedlnenie na podateľni, som si overil. Majú to zaznačené. Môžem zároveň zistiť aj to, kto nahliadol do spisu pred pojednávaním? Moje nahliadnutia sú zaznamenávané. Sú zaznamenané aj nahliadnutia právničky ktorá zastupuje druhú stranu?
Ďakujem za odpoveď
Mária27
14.08.15,10:05
Ak nahliadneš do spisu, vidíš tam zaznamenané každého, kto do spisu nahliadal.
NPeter
16.08.15,09:48
Do spisu môžu nahliadnuť len účastníci konania, príp. ich zástupcovia. K čomu je dôležité kto nahliadol do spisu?
Pred exekučných príkazom Vám zrejme prišlo upovedomenie o exekúcii a tam máte 14 dní na podanie námietok.
korela
16.08.15,12:30
Ja sa vyjadrím iba k tomu rozhodnutiu súdu, že ho nedostal.
Pokiaľ sme mali tú istú poštárku 20 rokov, nemohlo sa stať, žeby sa pošta prehodila do schránky k niektorým susedom. Pred 89. Pozor sme si museli dávať iba počas jej dovolenky, kým ju niekto nezastupoval. To sa rozhadzovalo, ako chcelo. Po rokoch máme už konečne zasa stálu silu, i tak sa stane, že niečo sem-tam uloží zle.
Pri zástupoch je to stále rovnaké. Nachádzam v schránke poštu pre susedov dokonca krížom cez cestu, najviac vedľajším a naopak. Priezviská sa nám nepodobajú. Ikskrát som sa sťažovala na našej pošte, na dodávacej pošte, tam som bola dokonca usmernená, že mám podať žiadosť na dodávaciu poštu aj s tuším 20 SK poplatkom. To som považoval zo strany pošty už za úplný nezmysel.
Vyriešila som to tak, že som si začala ponechávať ako dôkaz zlého doručovania do schránok poštou zásielky, ktoré nám nepatrili. Išlo o "bezvýznamné" veci, ako zásielkové katalógy, pohľadnice a pod. Nikdy nie šeky, doručenky, výpisy z banky a pod. Za niekoľko rokov sa zásielky nazbierali a veru som ich použila síce iba raz ako dôkaz, ale bolo to vzaté do úvahy a poplatky odpustené.

Ja viem, že teraz ide o alimenty, ale nikto mu neodpovedal, či môže podať sťažnosť na sudkyňu.

Ja som našťastie žiadnu tortúru na súde neabsolvovala, ale viem, ako dokážu byť hlavne sudkyne zaujaté najmä voči ženám. Mladé sudkyne voči mladým ženám. Aj voči ženám, kde k druhému rozvodu prišlo z dôvodu sex. zneužívania dieťaťa a otec má zákaz stretávania sa s deťmi, aj vlastným aj nevlastným. A sudkyňa bez zisťovania príčiny povie žiadateľke pri zvýšení výživného - veď vy ste už druhýkrát rozvedená. Je to minimálne traumatizujúce a o pocite bezmocnosti ani nehovoriac. Malo by význam sa na takúto sudkyňu sťažovať?
Konkrétne vlastné dieťa podnes nevie kto je jeho otcom, nikdy ho nevidelo, bolo veľmi malé. Ale čo je zaujímavé, ten človek sa opäť oženil a vzal si matku s dvomi dcérami. Neverím, že sa tam scenár nezopakoval. Prečo sa tieto veci niekde neevidujú? Ako je to možné?