val.c
07.08.15,11:09
Platím výživné na dieťa, ktoré bude mať 18 rokov v októbri tohto roka. Je potrebné podať na súd žiadosť, ak chcem, aby odo dňa jeho plnoletosti boli peniaze na výživné zasielané priamo jemu na jeho účet a nie jeho matke? Aké náležitosti musí spĺňať takáto žiadosť a dokedy je nutné ju podať na súde?

Ďakujem za odpoveď
veronikasad
07.08.15,09:17
Výživné po dosiahnutí plnoletosti.

Poslaťod joli » Sob 06.Mar. 2010 5:26
Dobrý deň.
Som Jozef z Košíc,a mám vyživovaciu povinnosť na jedno dieťa,dnes už plnolete,nar,:5.3.1992 .Na dcéru som doposial posielal výživné 100,-eur,k rukám matky,čo mi určil súd,nakolko dieťa bolo maloleté.No teraz po dosiahnutí plnoletosti chcem peniaze zasielať rovno na meno plnoletej dcére.Tá ešte študuje na strednej škole druhým rokom,a býva u svojej matky,ktorá je vydatá,a maju aj spoločného syna.Tá už roky nepracuje,veď aj načo,keď jej chodia z každej strany nejaké peniaze,A ja nemienim živiť matku mojej dcéry.Prosím o radu,ako postupovať v takom prípade.
Ďakujem
Jozef z Košíc

joli

Re: Výživné po dosiahnutí plnoletosti.

Poslaťod Radoslav Prochazka » Ned 07.Mar. 2010 11:17
dobrý deň, Vaša vyživovacia povinnosť platí vo vzťahu k dieťaťu a to po dovŕšení plnoletosti už nepotrebuje zákonného zástupcu, takže pokojne plňte priamo svojej dcére, len si dobre ošetrite technickú stránku veci, t.j. potvrdenie nie len o tom, že ste to zaplatili, ale aj účelu, na ktorý ste to zaplatili, teda právneho dôvodu platby (stačí napísať "výživné"). úplne najistejšie a najnepriestreľnejšie riešenie by bolo, ak by ste na súde navrhli zmenu tej dohody v časti, týkajúcej sa osoby, do rúk ktorej sa má plniť, ale som presvedčený, že splnením povinnosti k rukám alebo na účet dcéry účelu dohody učiníte zadosť.

Radoslav Prochazka

Zdroj : https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCUQFjABahUKEwiQjYrs3ZbHAhVHVywKHZA8B2I&url=http%3A%2F%2Fporadne.rodinka.sk%2Fdoc-judr-radoslav-prochazka-phd%2Fvyzivne-po-dosiahnuti-plnoletosti-t7290.html&ei=aoTEVZCwIMeusQGQ-ZyQBg&usg=AFQjCNHiQNf6886a5x0xQxoEoK8aLBKawg&sig2=pAxCpNmey5I6RWbIOxFWFg
avalik
19.08.15,10:49
Otazky sa nezadavaju do komentarov - dole na stranke mas etiketu porady a navod, zaloz si suvisiacu otazku
mixaela
19.08.15,10:57
dakujem za pripomienku