metalbreath
07.08.15,13:54
Dobrý deň,
dostal som z úradu práce tlačivo s ponukou "vhodného" zamestnania,v podstate mi tá pozícia bola nanútená,som povedal jasne,že nemám záujem tam pracovať a nemám záujem o prácu v noci...keď som sa evidoval na úrade práce som uviedol v tlačive,že nemám záujem o nočnú prácu no aj napriek tomu mi dali to tlačivo... zamestnávateľ mi doň uviedol,že uchádzač o zamestnanie nebol zo strany zamestnávateľa prijatý do zamestnania,ďalej sa tam píše uchádzač o zamestnanie bol zaradený do užšieho výberu,ktorý bude dňa__ potom je tam vybavuje ten a ten a ešte sa tam píše,že uchádzač o zamestnanie súhlasí/nesúhlasí so zaradením do užšieho výberu v rámci výberového konania dňa__ dali mi,že nesúhlasím. Potom je tam už len podpis uchádzača o zamestnanie a vyjadrenie uchádzača či prijímam/odmietam prijať ponúknuté zamestnanie z dôvodu. A moja otázka znie vyradia ma z úradu práce ak dám,že odmietam prijať ponúknuté zamestnanie nakoľko som v evidenčnom tlačive jasne uviedol,že nemám záujem o nočnú prácu? Ďakujem
Tweety
07.08.15,11:58
Áno vyradia ak nepríjmeš ponuknuté miesto.
misoft
07.08.15,12:03
Jedine, ak by mal lekársky potvrdené, že nemôže vykonávať nočné smeny, prácu v noci.... potom nemusí prijať a nebude vyradený....
Tweety
07.08.15,12:04
no by bolo iné
metalbreath
07.08.15,13:13
Ďakujem za info,len nechápem prečo ľudí nútia,keď raz tam nechcú pracovať,každý má predsa právo si vybrať kde chce pracovať...navyše keď človek uvedie už pri evidencii,že nemá záujem o nočnú prácu a ponúkajú mu naschvál nočnú a ešte aj vyradia za to??? Ešte ma zaujíma teraz ak ma vyradia,budem mať nárok na dávku v hmotnej núdzi? totiž to teraz mám rozpis,kedy o koľkej mám odrobiť,ale tým pádom,že ma vyradia sa to ruší,nie? ale budem dostávať aj naďalej? Totiž to žiaden iný príjem nemám...Ďakujem vopred
veronikasad
07.08.15,13:16
Dávka v hmotnej núdzi - po preukázaní, že nemáš nárok na dávku v nezamestnanosti - nemá súvis s evidenciou ako uchádzač o zamestnanie. Pre vznik nárku na dávku v HN musíš splniť stanovené podmienky = viac ako 32 hod. práce na dohodu, alebo výkon verejnoprospešných prác ...
metalbreath
07.08.15,14:53
A ešte ma zaujíma ak dám,že odmietam prijať ponúknuté zamestnanie na akú dlhú dobu budem vyradený z úradu?
veronikasad
07.08.15,17:20
Zaradia ťa znovu až po uplynutí 6 mesiacov - pozri § 36 Zákona o službách zamestnanosti
...

(2) Úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom zistenia

a) vykonávania práce bez pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu,

b) nespolupráce s úradom alebo

c) že mu bolo v cudzine udelené povolenie na zamestnanie.

(3) V prípade vyradenia z evidencie uchádzačov o zamestnanie z dôvodu podľa odseku 1 písm. n) úrad znovu zaradí občana do evidencie uchádzačov o zamestnanie najskôr po uplynutí troch mesiacov odo dňa jeho vyradenia z evidencie uchádzačov o zamestnanie. V prípade vyradenia z evidencie uchádzačov o zamestnanie z dôvodov podľa odseku 2 úrad znovu zaradí občana do evidencie uchádzačov o zamestnanie najskôr po uplynutí šiestich mesiacov odo dňa jeho vyradenia z evidencie uchádzačov o zamestnanie.
----------
Neodmietaj ponúknutú prácu, aspoň to vyskúšaj ...
V pracovnej zmluve si dohodni skúšobnú dobu, počas ktorej ak ti práca skutočne nebude vyhovovať, môžeš pracovný pomer kedykolvek skončiť. Zamestnávatelovi to treba oznámiť tri dni vopred. Po ukončení prac.pomeru ťa znovu zaradania do evidencie na UP.
pavol54
07.08.15,17:46
keby si mal každý právo vyberať kde chce pracovať, tak napr riaditeľov SPP by sme mali možno 1000.
buchač
07.08.15,17:52
metalbreath (Dnes 17:53) A ešte ma zaujíma ak dám,že odmietam prijať ponúknuté zamestnanie na akú dlhú dobu budem vyradený z úradu?
===========================

Koľkí by boli radi za nejakú prácu...aj v noci by makali.
Ale Ty asi nie si živiteľ rodiny...skôr predpokladám, že ešte bývaš u rodičov.
veronikasad
07.08.15,17:54
... mamahotel a dávka v hmotnej núdzi ako vreckové (ak ju poberá, vek viac ako 25 rokov ... )
dmc
08.08.15,20:09
TY SÁM - - si poziadal urad prace aby ta zapisal do zoznamu uchadzacov a hladal ti zamestnanie. Ked ti ho nasli - tak ho odmietas. Precital si si a podpisal si podmienky, ktore ti urad prace predlozil ?
Sám a dobrovolne si sa prihlásil a žiadal zaradiť ako uchadzac o zamestnanie . NIKTO ta nenuti byt na urade prace. Kludne si hladaj zamestnanie sam a vyberaj si pracu podla svojej lubovole. Na urad prace by sa mali hlasit ludia - ktory CHCU pracovat - urady prace by neboli preplnene a pracovnicky by hladali pracu iba tym ludom - ktory CHCU pracovat.

Problemom su iba odvody do zdravotnej poistovne - ktore si uchadzac na urade prace nemusi odvadzat. Ak by stat platil (nevyzadoval) odvody do zdravotky pre vsetkych bez ohladu na to - ci je na urade prace alebo nie - podobny problem by nebol - Pocet ludi hlasenych na uradoch prace by klesol podla mna minimalne o 50 percent a praca by sa hladala iba pre ludi, ktory CHCU pracovat.


- Takze odpoved - ANO - vyradia ta (ak nemas padny dovod)
ANO - nemusis sa evidovat na urade prace - je to tvoje rozhodnutie - nikto ta nenuti.
misoft
08.08.15,20:34
Oni i tak mu dajú skúšobnú dobu... ani dohadovať nemusí....
veronikasad
09.08.15,05:36
Poznám firmy, ktoré SD v PZ nedohodujú ... Nie je to povinnosť v zmysle ZP.
tatranka3725
09.08.15,12:34
Uchádzača o zamestnanie po vyradení opäť zaradia do evidencie ÚP o 6 mesiacov.