Lukáš Karička
07.08.15,15:32
Dobrý deň,

Stal som sa obvinením v priestupkovom konaní, s takým problémom, že som poškodenému spôsobil škodu vo výške 160€. Poškodený sa obrátil na políciu a tým začalo priestupkové konanie, k veci som sa priznal a oľutoval. Časom mi prišlo domov rozhodnutie, že som vinný a mám poškodenému vyplatiť sumu 160€, tak som sa odvolal z toho dôvodu, že ak ja zaplatím tých 160€ tak chcem naspäť tú poškodenú vec, ktorú som mu poslal na dobierku. Domov mi prišlo rozhodnutie, v ktorom sa nič nezmenilo a zase mam vyplatiť tých 160€. Pokutu som už vyplatil a mám 15 dní nato aby som vyplatil aj tých 160€, no zdá sa mi nespravodlivé aby mal poškodený aj peniaze aj poškodený tovar. Poškodenému som písal doporučený list s tým, nech mi pošle tu poškodenú vec naspäť na dobierku za 160€ a on bude mať peniaze naspäť a aj ja tovar, no poškodený mi odmieta vec vrátiť a vyhovára sa na znenie rozhodnutia kde píše vyplatiť škodu vo výške 160€.

Za odpoveď vopred ďakujem.
majkii
07.08.15,17:26
Myslím si, že ani vyplatením škody nenadobudneš vlastníctvo k veci, preto ti si myslím, že ti nepatrí.

Môžeš skúsiť argumentovať, že vlastnícke právo poškodeného k veci zaniklo v dôsledku jej zničenia t.j. stala sa neupotrebiteľnou, ale ani tak nevidím dôvod na vydanie poškodenej veci.
buchač
07.08.15,17:30
Nešpecifukuješ, o čo sa jedná...o aký obchod sa jednalo.
Peggynka
08.08.15,07:22
Ak je vec opraviteľná,mal si argumentovať tým,že zaplatíš opravu;tu je zrejme podstata.Nepíšeš o čo sa jedná a či majiteľ predložil od odborníka posudok o neopraviteľnosti veci.Ak je 160€ cena za novú vec,zrejme je neopraviteľná, na čo ti bude? Tvoja nebola,tak nemáš nárok.Napr. v autoservise sú povinní vydať ti vymenenú súčiastku,ale tá je tvoja.
Lukáš Karička
13.08.15,09:08
Jedná sa o mobil.. ktorý sa da opraviť. Cena 160€ nieje za novú vec ale používanú.
Peggynka
13.08.15,09:14
A doložili ti doklad o cene opravy?