wilder01
07.08.15,21:01
S realitkou som podpisal zmluvu o zlozeni zalohy. Realitka nie len ze nesplnila termin dohodnuty na predaj nehnutelnosti, ale navysila kupnu cenu. Dohodnuta cena je uvedena v tejto zmluve o zlozeni zalohy. Mam narok na vratenie zalohy, ale ja chcem kupit predmetnu nehnutelnost za povodne dohodnutu cenu. Moze realitka svojvolne zvysit cenu o 3 percenta?
buchač
07.08.15,19:05
Citujem :

" Mam narok na vratenie zalohy,´...."
=================================

Podľa uvedených informácií mám skôr dojem, že máš problém.
wilder01
07.08.15,19:23
zjavne hej, ked sem pisem
buchač
07.08.15,19:37
Aha...tak inak.

Máš problém a aj budeš mať v dohľadnej dobe problém...teda predpokladám.
Lebo problém vidím v tom, že predpokladám (možné) nevrátenie zálohy.
wilder01
07.08.15,19:40
zmluva o zlozeni zalohy podpisana konatelom a nedodrzanie podmienok zo strany realitky su silne argumenty pred sudom. Toho by som sa nebal. Ja tu zalohu naspat dostanem... len potreujem predmetnu nehnutelnost kupit za povodne dohodnutu cenu.
buchač
07.08.15,19:59
Toho by som sa nebal. Ja tu zalohu naspat dostanem... len potreujem predmetnu nehnutelnost kupit za povodne dohodnutu cenu.
===============================
Kupoval som nehnuteľnosť .

1. Zložil som zálohu
2. Realitka nedodržala podmienky a aj tak nevyplatila zálohu.
3. Vyondial som sa na realitku a dohodol sa priamo s predávajúcim.
4. Dal som na súdy...
5. Vyhral som súdy
6. Dal som to exekútorovi
7. Dodnes čakám ...a aj sa načakám.

Celá anabáza trvá už 5 rokov.
wilder01
07.08.15,20:02
realitka v akom meste? exekutor je neschopny? Reaitka funguje dalej? podnika a vybera provizie? Alebo zanikla a podnika pod inym menom
buchač
07.08.15,20:06
Máš jedno...

V podstate sa dá povedať, že sa nedá čo exekuovať.
wilder01
07.08.15,20:17
v mojom pripade by bolo co.. a ta realitka prijmy ma. . A nezavidim ti... aj ked mas stastie v neststi ze mas co si chcel mat
arizona
08.08.15,07:10
A ty si podpisal tu zmluvu,kde uz bola cena navysena? A kedy RK navysila cenu? Napis to trochu zrozumitelnejsie
misoft
08.08.15,11:25
Ja to vidím takto (ak napíšem voloviny - opravia ma):
Ty si uzatvoril zmluvu o zložení zálohy xxxx€ na nehnuteľnosť s predbežnou cenou yyyyy€ (tá cena by už mal zahŕňať i ich odmenu). Avšak nemáš ani zmluvu o kúpe nehnuteľnosti za yyyyy€ (xxxxx€ sa potom odrátajú pri konečnom platení), ani predbežnú zmluvu o kúpe nehnuteľnosti, resp. predbežnú zmluvu o budúcej zmluve, kde by už bola yyyyy€ PEVNE stanovená, je to len pokyn, aby zabezpečovali odkúpenie a predaj nehnuteľnosti - ale cena nehnuteľnosti tam stanovená presne nie je. Takže RK nie je viazaná na nejaké vyjadrenie, že ti to predá za yyyyy€ - je to len odhad ich ceny. Záloha sa využíva okrem iného i na administratívne zabezpečenie predaja a prevodu vlastníckych práv...
Ak nemá tie posledne spomínané zmluvy - zálohu nedostaneš, nakoľko oni si časť svojej práce vykonali, len sa "sekli" v konečnej cene nehnuteľnosti.
Pokiaľ by si však mal zmluvu o púpe, prípd. predbežnú zmluvu s PRESNÝM vyčíslením - to by už bolo z ich strany porušenie dohody (pretože by ťa museli o navýšení INFORMOVAŤ vopred, aby si mohol určiť ďalší postup), takže by si odstúpil, ale záloha (pokiaľ by to nebolo písomne potvrdené) by im zostala.
Ak v zmluve o zložení zálohy nie je klauzula o vrátení zálohy - máš smolu...
wilder01
09.08.15,20:45
ja som podpisal dokument s nazvom Zlozenie zalohy. Je v nom uvedene na co sa zloha sklada, termin predaja. predmet predaja. cena. Cena je tam povodna nic s novou cenou som nepodpisoval.Realitka oznamila zvysenie ceny pred planovanym podpisom zmluvy. Dokonca zmluvu, ktoru zaslala pred 2 tyzdnami poslala este s povodnou cenou. Navysenie oznamili telefonicky pred par dnami.