player85
08.08.15,18:15
Ahojte. Na vianoce som od manzela dostala hodinky zn. Legend. Mkedze som alergicka na titan a nikel manzel sa pytal predavacky ci hodinky obsahuju nejaku primes ktora by mi sposobovala alergiu. Bolo mu povedane ze su z uslachtilej ocele a ze mi nebudu sposobovat alergiu. Po pol roku sa mi z vnutra kovovy remienok osuchal a tak na to mieste sa mi vyhodili vyrazky. Chcem sa spytat je to dovod na reklamaciu. Hodinky stali 110e
buchač
08.08.15,17:01
Mkedze som alergicka na titan a nikel manzel sa pytal predavacky ci hodinky obsahuju nejaku primes ktora by mi sposobovala alergiu. Bolo mu povedane ze su z uslachtilej ocele a ze mi nebudu sposobovat alergiu.

Titan nie je oceľ.
Ako je to s alergiou na oceľ ?
Dôvod to možno aj je, no predajca predsa nepozná Tvoj zdravotný stav a už vôbec nie presné zloženie daného remienka.
Ak je spokojnosť s budíkom, nuž si zadováž nejakú náhradu, napríklad koža je vcelku fajn...
http://www.ecotime.sk/obchod_homedir/data/1411/obrazky/male_obrazky/1G071BR-1_1.jpg
player85
08.08.15,17:10
manzel nez hodinky kupil upozornil predajcu/predavacku aby boli vhodne aj pre alergikov co mu bolo povedane ze su vhodne. Pytala som sa v inom zlatníctve na tuto znacku a bolo mi povedane ze tato znacka moze obsahovat kovy sposobujuce alergiu. Tak teraz neviem predajca zrejme chcel len predat no nepredpokladal ze sa mi vyhodi alergia. Mozno povrchova uprava bola fajn no zrovna na tom mieste kde sa to zosuchalo mi to zacalo robit hnisave vyrazky. Kozenne remienky su fajn mam ich niekolko no chcela som kovovy remienok. Hodinky sme dali na reklamaciu. :/
buchač
08.08.15,17:32
Ach jo....a Ty (manžel) verí kadejakej predavačke (pri všetkej úcte k tejto profesii)...???
player85
08.08.15,17:42
Tak clovek caka v zlatnictve, ze su seriozny ludia si myslim, ktori vedia co predavaju. Nuz aj ma nahnevalo ze zavadzala. Uz pri reklamacii plietla piate cez deviate :) tak som zvedava ako to vyriesia. Ja peniaze nepotrebujem nazad len mi je luto ze hodinky v takej sume ležali na stoliku v krabicke tak sa potesim aj ked by som si nieco ine v tej hodnote vybrala :/
misoft
08.08.15,17:42
Hele: player85 - a možno že predavačka podala správnu informáciu - manžel sa pýtal, či HODINKY majú... a dostal odpoveď, že sú z ušľachtilej ocele. Ale sa nepýtal na remienok! A ten už nemusí byť z presne toho istého materiálu, ako hodinky. Nesprávne daná otázka dáva nesprávnu odpoveď....
player85
08.08.15,17:55
:) samozrejme, ze sa pytal hlavne na remienok nakolko uz sme raz zlu skusenost mali tak vopred sa informoval isiel za tym, ze mi kúpi take co budem moct nosiť. Bolo mu povedane 100% bez niklu 100% bez alergenov ze tato znacka sa vyraba priamo pre ludi trpiacimi alergiou. Nooo svedcilo o tom aj koktanie predavacky pri reklamacii uz z nej vyslo, ze mozno v zmesi pozlatenia a podobne akurát mne to robilo zle v mieste zosuchania nie v povrchovej úprave. Takze otazka polozena spravne akurat zavádzajúca odpoveď. Chcem sa spytat ak by to nevyreklamovali da sa s tym nieco urobit napriklad zistit zlozenie remienka?
sosak
08.08.15,19:27
Keďže ste už mali predchádzajúcu podobnú zlú skúsenosť, tak treba pristupovať pri kúpe zodpovedne a kupovať certifikované bezniklové hodinky. http://www.bezniklu.sk/sk/women-s-stainless-steel-watch-black-face
Dôvod na reklamáciu by ste mali v prípade, že v príbalovom letáku sú nepravdivé údaje k uvedeným hodinkám, že sú vhodné na nosenie pre alergikov na kov.
misoft
08.08.15,20:31