gerlach
08.08.15,18:35
Zdravím poradaci ...dostal som pokutu za rychlost v dolnej sadzbe ...bola minimalna za rychlost ...ked som argumentoval že tam bol vjazd do lesa ako učelova cesta bolo mi povedane že ano ale len v pripade že je zaevidovana v katastri. zda sa mi to ako blbost mam ja a ini vodiči vediet čo je v katastri a čo nie Otazka mal policajt pravdu ....Dakujem
avalik
08.08.15,17:49
nechapem tvoj argument, ze vjazd do lesa a prekrocenie rychlosti
gerlach
08.08.15,18:02
konec križovatky ruši obmedzenie rychlosti bola tam 60- ka tak ked tam je križovatka a je to mimo obce tak za nou plati 90 km
misoft
08.08.15,18:08
Každá komunikácia je zaznačená v katastri, pokiaľ v katastri nie je - komunikácia nie je. Okrem toho komunikácie sú aj v databáze cestnej siete http://www.cdb.sk/sk/CDB-Cestna-databanka.alej (pochybujem však, či sa tam evidujú účelové, lesné a poľné komunikácie). Spomína sa to i v Cestnom zákone http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/cestny-zakon/ §3h, ods.1
Inak sa križovatka definuje podľa STN 73 6100 takto"
Križovatka je miesto, kde sa pozemné komunikácie v*pôdorysnom priemete pretínajú alebo stýkajú a*aspoň dve z*nich sú navzájom prepojené. V*prípade mimoúrovňovej križovatky prepájajú pretínajúce sa komunikácie vetvy križovatky."
Inými slovami - vjazd do lesa nemusí byť križovatkou (to by potom bol križovatkou i každý vjazd do dvora v dedine)
avalik
08.08.15,18:20
Podla mna to nebola krizovatka.

Ak ten vjazd do lesa povazujes za krizovatku, preco si nespomalil a nedal prednost sprava?



Doplnenie:
Toto povazujes za krizovatku?
gerlach
08.08.15,18:24
Dedina je ohraniceny usek tam samozrejme nie. Ale si napisal vjazd do lesa nemusi byt......ale môze usek cesty bol opravovany teda. .....bol alebo este nebol skolaudovany.......ked nebol tak nie je cesta....neplatia znacky lebo nemaju na com plarit pokial niet cesty:-D
misoft
08.08.15,18:27
Správna pripomienka - ak by to bola križovatka nerozlíšená dopravným značením, mal spomaliť, aby bol schopný dať prednosť niečomu sprava...
gerlach
08.08.15,18:39
Podla vykladu je to ucelova komunikacia vyjazd a vjazd na lesnu ...polnu cestu tak isto ako vyjazd z pumpy na dialnici.......vsade tam mame davat prednost ....skratka kto ide z prava ma volno:-D chcel som nie sa hrat zo slovickamy ale nejaku odpoved
buchač
08.08.15,18:41
Použi Goole mapu.
Označ inkriminované miesto, použi Screen a prilož foto.
Lebo z toho sa ani jeleň z toho lesa nevyzná.
misoft
08.08.15,18:44
Oprava cesty - tá je predsa označená dopravným značením - kolaudácia je iný proces, ktorý s dopravou nemá nič spoločné... cesta sa dáva do užívania, kolaudácia je proces kontroly a schválenia vykonanej práce a odovzdanie investorovi.
Pokiaľ tam nebola lesná cesta - nemôže to byť križovatka!
Napr.: mostík na kraji cesty, ktorý smeruje na pole - i to je vjazd - na pole, na miesto mimo vozovku - a NIE JE to križovatka! Dal som ti definíciu križovatky - tak si ju naštuduj.
avalik
09.08.15,03:21
Odpoved mas, nebola to krizovatka, preto ani nemohla zrusit obmedzenie rychlosti ... takze ak si dostal pokutu za prekrocenie rychlosti bolo to ok
gerlach
09.08.15,07:22
je to nový usek už nie je označeny .... ked nie je označeny ako vieme že je skolaudovany
buchač
09.08.15,08:47
križovatka zapísana v katastri
Zdravím poradaci ...dostal som pokutu za rychlost v dolnej sadzbe ...bola minimalna za rychlost ...ked som argumentoval že tam bol vjazd do lesa ako učelova cesta bolo mi povedane že ano ale len v pripade že je zaevidovana v katastri. zda sa mi to ako blbost mam ja a ini vodiči vediet čo je v katastri a čo nie Otazka mal policajt pravdu ....Dakujem

Fajn...a teraz pravdu, lebo otázka skôr znie, že ako to vlastne bolo. :rolleyes:

DOPLNENIE :

gerlach (Dnes 12:27) Usek cesti zo smeru RS a namerali ma medzy Obcamy VINICE a BAKTA
Nemalo by byť správne BÁTKA ?...ale to je vedľajšie.
Ako by som to ?...nuž, chlapci z DI BB sa s Tebou pekne poihrali. ;) :D
Nesedeli náhodou v tmavom VW ?
Cez danú obec je 50-ka, poznám hentú trasu naspamäť..ak prekročíš o čo i len 1 km/h, tak smola...realizujú sa okamžite.
Tie argumentácie by si mohli pekne krásne za brigadírku založiť...teda, ak je pravda, čo vravíš. Ale mna sa to proste nezdá...
Mal si pýtať vyhlášku, nech Ti ukážu patričné §§§.
gerlach
09.08.15,09:27
Usek cesti zo smeru RS a namerali ma medzy Obcamy VINICE a BAKTA
buchač
09.08.15,09:52
Doplnený príspevok
avalik
09.08.15,11:10
Medzi Vinicami a Batkou je Bakta
pavol54
09.08.15,11:42
na tej komunikácii musela byť tabuľa hlavná cesta s dodatkovou tabuľou spôsoby vedľajších ciest ak tam nie je tak je obyčajný výjazd z poľa s s tou prednosťou sprava v tomto prípade je to o tvoj vodičák alebo jeho opakovanie
pavol54
09.08.15,11:45
Platnosť niektorých dopravných značení končí tabuľou začiatok a koniec obce, alebo prejazdom cez odbočky resp križovatky ale len tie čo sú vyznačené zvislou dopravnou značkou, ak tam bolo obmedzenie rýchlosti a odbočka nebola vyznačená zvislou dopravnou značkou máš smolu,alebo značkou označujúcou koniec obmedzení.
buchač
09.08.15,12:55
avalik (Dnes 14:10) Medzi Vinicami a Batkou je Bakta
============================
Že by si si Ty neodpustila ... to by asi ani neprekúsla, aby si (MŇA) neopravovala.
Lebo pointa nie je v názve miestnej časti...pointa je niekde inde.
-------------------------------------------
Chlapec spomínal niečo o lese a preto som spomenul Batku.
Bakta je časť Rimavskej Soboty...a po ceste z nej do Viníc je samé pole...!!!!!!!
------------------------------------------
Takže ABSOLÚTNE neprichádza do úvahy to, či ono okolo tej prednosti v jazde.

...a znova zopakujem :

Na šracovi sa pekne zrealizovala hliadka, alebo to bolo úplne inak.
Takúto absurditu som totiž už dávno nečítal...ten dôvod na udelenie pokuty.
gerlach
09.08.15,13:24
Takto Bolo to mimo obce vinice bakta smeromna bátku merali nie v obci.... do obce som vpalil 70 je tam ukazovč rychlosti nie ....toto ich nesral.... ale to že som išiel mimo obce kde bola udajne 60 tak 70 km tam ked maš nakladne auto pred sebou ani rychlejšie nedaš ...a pokial sa ide z učelovych komunikacii tak musiš dat prednost ty z lesa z obytnej zony z hriska a pod ....
gerlach
09.08.15,13:27
a ešte mudrlanti .ked vojdem do obce a koniec obce nebude označeny dokedy pojdem 50 km ???? na vychode je obec vola sa šamudovce dajte do guglu a smerom od Michaloviec je cedula koniec obce nejakych 500-600 metrov mimo potom su tam domy a až potom je koniec obce ...je toho viacej aj smer trhovište vranov nad toplou tak isto ....zyjdes za posledne domy a cedulu nevidiš je až po km za domamy ktore poriadne nevidiš ...to su chy
taky .....-
gerlach
09.08.15,13:28
ano ak povedal že nie je zaznačena v katastry ......ale inač seriozny slušny poliši všetka čest
buchač
09.08.15,13:32
gerlach (Dnes 16:24) Takto
.
... ...a pokial sa ide z učelovych komunikacii tak musiš dat prednost ty z lesa z obytnej zony z hriska a pod ....
==========================

LEBO zákon vraví :

V § 21 zákona o cestnej premávke sa uvádza že pri vchádzaní na cestu z miesta mimo cesty, z poľnej cesty, z lesnej cesty, z cestičky pre cyklistov, z obytnej zóny alebo z pešej zóny vodič je povinný dať prednosť v jazde vozidlu idúcemu po ceste.

Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/6892938/policia-vysvetluje-ze-znacka-parkovisko-meni-prednosti-a-rusi-krizovatku.html#ixzz3iKQEZ2ui
gerlach
09.08.15,13:36
ano plne suhlasim len sa my nechcelo hrabat v zakonoch ... mna len zaujima ci mal policajt pravdu ohladom katastra
misoft
09.08.15,14:04
Nuž milý môj - poliši majú PRAVDU - žiadna križovatka tam nie je - takže obmedzená rýchlosť platila (mimochodom - týmto úsekom som minulu nedeľu šiel). Cesta E58 a na tej trase medzi obcami je len jeden výjazd na pole, žiadna križovatka. Okrem toho - na tejto trase sú viaceré obmedzenia - rekonštrukcia vozovky.
Nehádaj sa s polišmi, pretože A) križovatka tam nie je po celej trase medzi obcami; B) porušil povinnosť znížiť rýchlosť danú príkazovou značkou obmedzujúcu rýchlosť.
A zadaj presne toto miesto podľa Maps Google...posúdime...
https://www.google.sk/maps/@48.391777,20.076405,3a,75y,123.39h,70.62t/data=!3m6!1e1!3m4!1shVfDPIZLf7Dhk6Newvo41g!2e0!7i1 3312!8i6656 - toto je výjazd na pole, žiadna križovatka (ak si toto myslel).
gerlach
09.08.15,17:59
Účelová komunikácia (ÚK) – tertiary road
„pozemná komunikácia umožňujúca dopravné spojenie výrobného závodu, uzavretých priestorov, osamelých objektov a pod. so sieťou pozemných komunikácií, napr. aj poľné a lesné cesty alebo vytvárajúca dopravné spojenie vnútri uzavretých priestorov a objektov;

účelové komunikácie sa členia na:

– verejné
– neverejné
– čiastočne neprístupné verejnej premávke “...ano toto podla zakona považujem za križovatku.....plus čo je križovatka....Zákon o pozemných komunikáciách pozná ešte mimoúrovňové kríženie diaľnic, ktoré však z pohľadu zákona o cestnej premávke nie je križovatkou.
V prvom rade, musí ísť o pretínanie ciest. Cesty sú v tomto prípade chápané ako diaľnice, rýchlostné komunikácie a ďalšie cesty rôznych kategórií až po miestne a účelové komunikácie.

dobru noc
misoft
09.08.15,18:21
Opakujem znova - žiadna križovatka. Obyčajný výjazd do priestoru mimo vozovky. Tie koľaje - to nie je žiadna komunikácia, nie je zaznačená v žiadnej mape, nemá žiadne označenie.
misoft
09.08.15,18:24
Má... ak nie je v katastri zaznačená účelová komunikácia, ktorá sa pripája na riadnu komunikáciu - nie je ani križovatka. POCHOP TO KONEČNE!
Pozri sa i tu: http://www.freemap.sk/#p=48.39113|20.0813|16|T
a to: http://www.openstreetmap.org/node/1426483505#map=16/48.3902/20.0827&layers=T
misoft
09.08.15,18:31
Nuž tak to nie je ani veľká vzdialenosť. Na strednom Slovensku je začiatok obce a koniec obce niekedy vzdialený i 5km a pritom tam žiadneho doma nieto....Tak nepindaj - máš dodržiavať predpisy...
pavol54
09.08.15,19:05
i pätnásť a viac napr Stará lesná
gerlach
09.08.15,19:23
No pokial je to na fotke križovatka o ktorej hovoríme ...prečo je tam začiatok plnej čiarry na rovine ...
gerlach
09.08.15,19:29
AAA tak že to znamena že pred jazdou si mam zistit či su cesty a učelove cesty zapísane v katastry ....spametaj sa a neverim že poliši každe rano na bopo zistuju čo je v katastry a čo nie skratka ...toto je vzakone a bodka ...Podla vykladu je to ucelova komunikacia vyjazd a vjazd na lesnu ...polnu cestu tak isto ako vyjazd z pumpy na dialnici
gerlach
09.08.15,19:30
už ta vidim ako za poslednymy domamy ideš 50 km dalšich 5 km
gerlach
09.08.15,19:33
kedy si bol v staro lesne naposledy ...... najdlhšia dedina tymto smerom je Osturňa cca 9 km stara lesna je dlha cca 2km a tttttto som možno velmy pridal ...je označena kde domy končia a začinaju ....pochadzam z toho kraja tak nepiš bludy
avalik
10.08.15,03:17
Na fotke co som pridala je presne to miesto, ktore si ty povazoval za krizovatku?
Kabaka123
10.08.15,04:13
ja neviem, čo riešiš, ale toto čo je na obrázku križovatka nie je hovgh!
Peggynka
10.08.15,05:18
Aj Ždiar máš taký :) Začiatok pri odbočke na Bachledovú dolinu a koniec pomaly v Poľsku :eek:
viktorviktor
10.08.15,11:46
gerlach špekuluje ako Mara Beťková nad