selective
08.08.15,19:53
Chcela by som sa poradit od roku 2011 som zivnostnicka mam prevadzku v ktorej sa vsak nezdrziavam od februara 2014 ,koli materskej dovolenke. Musim zrusit tuto prevadzkaren ,pokial zivnost stale trva?
Consultix
08.08.15,22:51
V zmysle zivnostenskeho zakona ano.


§ 17 Prevádzkareň

(6) Zrušenie prevádzkarne je podnikateľ povinný oznámiť príslušnému živnostenskému úradu do 15 dní od zrušenia.

Nenapisala si presne, ci mas prevadzkovanie v zivnosti v danom priestore len prerusene, alebo ukoncene. Ci mas este najomny/vlastnicky vztah k nehnutelnosti, atd... Ale v principe plati, ze ak uz prevadzka nefunguje, tak by si to mala oznamit.
veronikasad
09.08.15,06:03
Po ukončení prerušenia živnosti ju budeš nanovo využívať ?
liviaitalia
09.08.15,06:19
a pokial vlastnim nehnutelnost a budem ju prenajimat? tiez mam len prerusit? d.
Consultix
09.08.15,08:58
Prerusit mozes len prevadzkovanie zivnosti, t.j. pozastavit podnikanie. Prevadzku mozes ohlasit a zrusit. Ak v danych priestoroch uz nebudes prevadzkovat zivnost, tak prevadzku odhlas. Tvoj najomca si ju prihlas. Tvoj najomca si potom priestory ohlasi ako vlastnu prevadzkaren.
selective
09.08.15,19:03
Dakujem ,no ono je to tak ,ze my s prenajimatelom ani nemame zmluvu o ukonceni najmu nakolko sme sa dohodli ,ze sa mozem na dane miesto kedykolvek vratit. Myslela som si ,ze nahlasenie ukoncenia ,alebo prerusenia sa vykonava v tedy ak sa rusi ,alebo pozastavujem zivnost
Consultix
09.08.15,19:18
Tak mozno budes prekvapena, ked si od Teba bude ziadat najom za cele obdobie. To komu tak doverujes, ze mas s nim zmluvu a spoliehas sa na to, ze nebude si uplatnovat svoje zmluvne naroky? O tom by som co najskor spisal dohodu!
selective
10.08.15,07:09
To sa nebojim je to moja rodina a pomahame si navzajom