jujuG
09.08.15,07:18
Dobry den, prosim vas, poradte ako treba postupovat, ked sa stanete obetou podvodu priamo v pobocke Tatrabanky, ako sa to stalo jednemu mojmu znamenu v Ziline??. Jeho osobna bankarka mu bez jeho suhlasu a vedomia neopravnene otvorila nie jednu, hned 2 zivotne poistky!!! To, ze ide po zivotne kapitalove poistenie a nie o klasicke sporenie, ako mu cely cas tvrdila, zistil, az ked navstivil inu pracovnicku v inej pobocke. Ak teraz tie poistky zrusi, pride o vsetky peniaze, ktore tam doteraz dal... on je stratovy - prisiel o kopec penazi, pracovnicka banky zarobila - na odmenach za splnenie planu aj na provizii, ktoru za to dostala od poistovne. AKO TO RIESIT? KDE A U KOHO SA STAZOVAT?
lujza.j
09.08.15,05:53
ak to má ako dokázať...písomne na mieste príslušnú prokuratúru....ale asi by som na ....neznámeho páchatela....s tým,že je podozrenie na pani xy......a toto by som tiež na vedomie....príslušnej banke...prípadne aj na ústredie....je aj bankový ombucman
jelalim
09.08.15,05:55
Podpisal, suhlasil, teda bez jeho vedomia to nemohlo byt.
Podpisal, suhlasil, na co sa chce stazovat? Ze neprecital som si?
veronikasad
09.08.15,06:00
bol sfalšovaný jeho podpis ? Ak nie, k poistke predsa dostal poistnú zmluvu s poistným podmienkami - čítal ich ?
Ako dlho poistky platil ?
ivka70
09.08.15,06:31
Po akej dobe na to prisiel?
lujza.j
09.08.15,06:35
chce podať...nech podá....sú veci,ktoré sa ludom nevysvetlia......nik z nás nevie ako to bolo pri podpise.....teraz chce zrušiť a zistil...že sa nedá -dá...."ALE".......možno to vedel aj na začiatku....teraz bude tvrdiť toto....
lacotinka
09.08.15,07:18
:D dôkazné bremeno vie byť riadna sviňa
lujza.j
09.08.15,07:19
a koho je to problémik....:D
Katy a R
09.08.15,07:30
určite to bolo bez jeho súhlasu?
Lebo poistenie sa nedá uzavrieť bez toho - aby klient vlastnoručne podpísal že bol o poistení dostatočne informovaný - je na to špeciálne tlačivo a tiež bez toho, aby podpísal návrh poistnej zmluvy.
Takže - boli tie podpisy naozaj sfalšované ??? - ak áno -tak ako lujza píše - TO
Ak si len myslí, že ho pracovníčka zle informovala - môže sa sťažovať u jej nadriadených, resp aj v NBS .. ale ona určite má to podpísané lajstro (možno trošku nepríjemností by jej narobil)
no a k ukončeniu poistenia - všetky spôsoby sú v poistných podmienkach a ZD
jujuG
09.08.15,13:15
Ci boli podpisy sfalsovane alebo mu dala podpisat len poslednu stranku podvodom s nejakymi inymi bankovymi produktami to sa zatial nevie... on od toho nema jedineho dokladu, ani zmluvu, nic vobec nic ... aj preto najskor ziadal aby mu ukazali tie zmluvy, originaly, ktore mal akoze podpisat ...pokial este nema dokazy, nemoze nikoho obvinit ... zatial to ta pracovnika natahuje a vyhovara sa, pretoze uz asi tusi, ze jej hori pod zadkom.....
misoft
09.08.15,14:24
Nech sa ihneď obráti na vedenie pobočky banky. A nech žiada IHNEĎ originály zmluv, ktoré mu zadržiava oná pracovníčka - potom uvidí, či to podpísal on, alebo nie. Ak nie - poklusom na políciu, alebo ešte lepšie na prokuratúru a podať TO na neznámeho páchateľa - tr. čin podvodu, tr.čin falšovania, tr. čin zneužitia osobných údajov.... kua - nájde sa tam toho dosť....