martinko123456
09.08.15,10:17
ahojte, znovu sa obraciam o radu.
s exmanželkou riešime bsm súdnou cestou, pretože som sa s ňou snažil dohodnúť skoro tri roky, keďže sa nepodarilo, podal som návrh na vyporiadanie súdnou cestou. pričom som chcel vyporiadať sa tým, že by si ex prefinancovala hypoúver na nehnuteľnosť na seba, prepísala by si byt na seba, zariadenie aj elektroniku by si nechala v celom byte pre seba, ja by som si nechal auto rok výroby 2005, a doplatil by som spotrebný úver ktorý je tiež predmetom bsm, ex by ma vyplatila sumou /kedže som sa chcel za každú cenu dohodnuť tak som cenu postupne znižoval. začal som 15timi tis, skončil som na sume vo výške spotrebného úveru a aj tak ex nemala záujem sa dohodnuť, pripomínam, že byt má znaleckú hodnotu 110tisic eur, hypouver je vo výške 52 tis. eur.
exmanželka si podala žiadosť o oslobenie od súdnych trovov ktoré jej súd odobril že má na ne nárok a oslobodil ju vraj má malý príjem /mzda +výživné+rodinné prídavky +danový bonus= cca 1100 eur.
pripomínam že ona nemala záujem sa dohodnúť a povedala, že ju nikto s deťmi žiadny súd nevyhodí na ulicu... pričom ohľadne výživného zase zneužíva situáciu, že musí platiť hypotéku a bytový podnik, ktorý mimochodom neznížila o žiadnu sumu a to už v byte býva o 2 ľudí menej ako predtým suma čo bola do bytového podniku platená
môžem podať proti tomuto rozhodnutiu odvolanie že mi bráni v uplateniu práva preťože sa nechce dohodnúť a navyšuje výdavky úmyselne len aby jej odpočítali príjmov čo najviac? ďakujem za rady
ivka70
10.08.15,11:22
Proti akemu rozhodnutiu chces podat odvolanie? Uz nejake rozhodnutie zo sudu padlo?
Ako ti brani uplatneniu prava? Ziadostou o oslobodenie od sudnych poplatkov?
NPeter
10.08.15,13:07
Vy do toho nemôžete, súd rozhodol, že ju oslobodí od súdnych poplatkov, vy nemáte právo spochybniť ich rozhodnutie.
martinko123456
10.08.15,18:07
Zle som sa vyjadril. Proti uzneseniu. Brani vyporiadaniu.natahuje sudy robi prietahy a nema zaujem sa dohodnut. Nezidal som z majetku ani polku na ktoru mam narok, a kvoli jej tvrdohlavosti sa to dostalo na sud.
martinko123456
10.08.15,18:07
Preco nemam pravo ja?
ivka70
10.08.15,18:28
Tak ked nema zaujem sa dohodnut, musi rozhodnut sud .... nechaj ho, nech rozhodne.
zatial sa nie je voci comu odvolavat.
Ak ti vadia aj tie poplatky - poziadaj ak ty o odpustenie ....