Vierarara
10.08.15,11:56
Majú nám dávať na činžák závesné balkóny s podlahou zo slzičkového hliníkového plechu a sľubujú, že materiál bráni pošmyknutiu na mokrej podlahe. Je to pravda? A ešte, nieje tá podlaha horúca v týchto horúčavách? Ďakujem za rýchlu odpoveď.
buchač
10.08.15,10:10
Tento materiál - plech sa bežne používa na tú bezpečnosť proti pošmyknutiu.
No vždy existujú výnimky a niekto sa pošmykne...

Hliník má veľmi dobrú tepelnú vodivosť, ktorá sa vyžíva bežne v priemysle.
No vždy existujú výnimky a niekto sa "popáli"...
Vierarara
10.08.15,10:25
Ďakujem za rýchlu odpoveď, ale nepomohla mi.
buchač
10.08.15,10:48
Hm...
Tak inak....teraz sa ja opýtam.

Má niekto mobil Vertu ?
Vravia, že je to dobrá mašinka. Vraj sa nekazí.
Je to pravda ?
---------------------------------

Pochopila si ???

Mimochodom, úprava zadania nejak nepomohla.
Chobot
10.08.15,10:56
Ako to to má buchač zrozumiteľnejšie napísať. Slzičkový plech je protišmykový, to ale neznamená, že tam môžeš tancovať kazačok počas dažďa. Určite je menej klzký, ako epoxydová podlaha alebo dlažba s nižšou protišmykovou úpravou. A keby ti niekto napísal, že sa na tom plechu už šmykol, čo budeš robiť? Budeš žiadať dodávateľa, aby tam dal iný plech? Alebo iný povrch? Už ste si to odsúhlasili.

A keď ti to bude horúce (čo plech na priamom slnku asi aj bude - ale to by bola aj dlažba alebo akýkoľvek iný materiál), tam si tam môžeš položiť nejakú drevenú podlahu, napr. takúto:

http://produkty.topkontakt.idnes.cz/p/terasy-zahrady-hrejiva-drevena-podlaha/8661612/
Vierarara
10.08.15,14:02
Ďakujem za vaše odborné názory, ale zaujímajú ma názory hlavne vlastníkov a používateľov závesných balkónov.
lacotinka
10.08.15,14:20
Hliníkový slzičkový plech je :
- dobrý
- trvanlivý
- nešmykľavý
- nepáli.
Stačí nechodiť na balkon / na plech, keď :
prší
je hmla
mrzne
svieti slnko

PS
A oproti železnému má jednu výhodu (síce iba pre dodavateľa)
s ľahším plechom ľahšie zarobí :D
PS1
Jedno závažné ONÉ
ak je dom napríklad 5 poschodový a balkón závesný :
kde je zavesených tých 5 balkónov
- 5 na piatom
- každý na svojom poschodí ?
korela
10.08.15,17:07
Na túto odpoveď nepotrebuješ vlastníka, v lete sa na podlahu bosou nepostavíš, jedine niečím prekryť, ani markíza ti nepomôže. Veď sa dotkni v horúčavách auta, alebo si myslíš, že nie je plech ako plech? A bude ti z neho sálať teplo, teplo stúpa smerom hore. A v zime môžeš zažiť aj poľadovicu, zažila som na svojom, a máme obkladačky na ňom.
Mne sa tieto riešenia síce nepáčia, ale radšej nejaký balkón, ako žiadny.
.
Netuším, čo chceš, aby sa doplnilo do odpovede. Ale je fakt, že skúsenosť je neprenosná. Odporúčam ísť k predajcovi konkrétneho plechu, je práve leto, ak ho má v sklade, rád ti ho vytiahne von. Môžeš si ho poliať vodou, olej neodporúčam, a skúšať, či sa pošmykneš. A ešte by bolo vhodné si na neho rovno skúsiť ľahnúť, a aj postaviť na boso. Potom asi už aj sama uznáš, že ti tu každý radil dobre. Nechápem, načo tu vôbec kladieš otázky.
buchač
11.08.15,03:46
... že Neužitočné...?

Pche, zasa sa nejaký debil realizuje...
kopretinka
11.08.15,05:11
nemáme