hippeastrum
10.08.15,15:10
Zrejme som sa stala obeťou internetového predaja. Prostredníctvom nemeckej web stránky local24.de (v sekcii deti, detské príslušenstvo) som si zakúpila výrobok v hodnote 130eur. S predávajúcou som bola v kontakte len písomnou formou, prostredníctvom e-mailu. Na e-mail mi prišiel postup ako uhradiť tovar. Preferovala platbu prostredníctvom PAYSAFECARD. Zároveň mi bolo na e-mail zaslané číslo zásielky z Deutche post. Tovar som hľadala pod číslom zasielky, neúspešne. Tak som volala priamo na Deutche post a tam mi oznámili, že číslo zásielky neevidujú, balík neexistuje a zrejme ide o podvod. Predávajúca má vypnutý mobil, nereaguje na e-maily už 4-tý deň a z web stránky už odstránila inzerát. Jedná sa o osobu: Stephanie Bischof, e-mail: filialen@automotive-volkswagen.info Akým spôsobom sa môžem dopracovať späť k mojim peniazom? Prosím, pomôžte mi. ĎAKUJEM
misoft
10.08.15,13:33
Mám dojem, že sa s prachmi môžeš rozlúčiť. Už len ten e-mail by ti mal udrieť do očí...je to firemná e-mailová schránka automobilky.
hippeastrum
10.08.15,13:55
@misoft ďakujem za tvoj názor...Veď to že práve preto mi to neprišlo divné, že je firemná, a ešte bola taká milá a napísala, že bez poštovného mi to pošle, bežne posielajú z práce veľké balíky tak že to dá k tomu. Ešte mi nejde "dohlavy" vierohodnosť a pravosť e-mailu od Deutche post, kde je uvedené číslo zásielky...s mojimi údajmi, kde bol balík vyslaný a predsa ho nikde neevidujú
misoft
10.08.15,13:59
Odosielateľ e-mailu sa dá zmeniť....
hippeastrum
10.08.15,14:04
Chcela som to preveriť cez PAYSAFECARD http://www.online-sazeni.com/paysafecard.htm, a tam je uvedené - Nikdy nezasiat e-mailom !!! To som si nevšimla na tom bločku !!! takže mi ostáva, už len navštíviť poštu a ukázať im email s číslom zásielky, aby mi overili, alebo vyvrátili pravosť ich e-mailu... a už ma len napadá, či je možné požiadať PAYSAFECARD o vrátenie peňazí, keď sa pošlú na nesprávne "číslo,údaje"
misoft
10.08.15,14:05
jelalim
10.08.15,18:08
Paysafecard a Western Union su take tazko dostopovatelne sposoby platby, ze to snad moze pouzivat len podvodnik.
mirko70
10.08.15,19:30
firemná adresa je @volkswagen-automobile-mesto.de.. takéto firmy nezvyknú používať info . citujem: Vklad pomocí předplacené karty Paysafecard představuje anonymní, velmi pohodlný a rychlý vklad peněz na váš sázkařský účet. Předplacenou kartu Paysafecard můžete zakoupit na mnoha místech, mimo jiné na všech pobočkách Tipsportu. Předplacenou kartou Paysafecard lze uskutečnit pouze vklad. Výběr je pak nutné provést jinou metodou (převod, internetová peněženka...) Pri registrácii mohol použiť úplne inú adresu a pokiaľ sa tých peňazí nedotkne,nedá sa mu dokázať úmysel podvodu. Aj pochybujem,že Paysafecard bude sledovať nejakých 130Euro. Leda by to bolo súčasťou nejakého väčšieho vyšetrovania.Potom možno.
misoft
11.08.15,07:11
@mirko70 - a čo toto?
http://www.volkswagenag.com/content/vwcorp/content/de/investor_relations/contact_details_ir.html
a e-mail: kundenbetreuung@volkswagen.de
Stačí toto https://www.google.sk/#q=volkswagen+e+mail+adresse a odkáže 5a na ich oficiálne adresy. Ale máš v jednom pravdu - ******.info je fake adresa