Iwett
11.08.15,15:21
Dobrý deň,
chcem sa spýtať sme s.r.o, ktorá sa zaoberá predajom a vo výpise z OR nemá prenájom. Chceli by sme jednorazovo prenajať naše skladové priestory inej s.r.o. Môžeme prenájom fakturovať, alebo musí sa rozšíriť predmet podnikania o prenájom aby sme ho mohli fakturovať? Ďakujem
Consultix
11.08.15,14:39
Podla mojho nazoru sa nejedna o zivnost, nakolko sa postrada zakladny charakter zivnosti: sustavna cinnost.
V tomto pripade som toho nazoru, ze sa jedna o prijem, ktory vyplynie z jednorazovej prilezitosti dosiahnutia zisku z nevyuzitych skladovacich kapacit a tym padom ma spolocnost moznost dosiahnut aj tento prijem bez opravnenia prevadzkovat zivnost. Predpokladame ale, ze sa jedna o kratkodobe trvanie prenajmu, na dobu urcitu (napriklad pocas uhorkovej sezony).
Iwett
11.08.15,19:51
Aj ja si to tak myslím.... a áno, jedná sa o krátkodobý prenájom. Dúfam, že to je tak
Iwett
13.08.15,08:56
Troška poopravím: jedná sa o sumu 8000,-€ za pol roka skladovania stavebného materiálu. Jedná sa podľa Vás o jednorazový príjem?
Consultix
13.08.15,15:45
Ak obhajite, ze uhorkova sezona trvala 6 mesiacov, tak podla mna je to OK. Ak naozaj sa jedna o prenajom priestoru, ktory ste vminulosti vyuzivali a teraz nepotrebujete, no v buducnosti budete opat vyuzival na vlastnu potrebu, tak si myslim, ze je to OK.
Iwett
14.08.15,04:11
Ďakujem veľmi pekne.