zuzana cinova
11.08.15,15:57
Ahojte poraďáci,neviem,či mám takú smolu len ja,ale akosi častejšie prichádzam do styku s podnikateľmi, firmami, živnostníkmi,ktorí špekulujú, alebo vás len tak využijú na pár úkonov a potom vám oznámia,že im účtovníctvo ide robiť sesternica - to ma pobúrilo akurát včera,ale to by bolo na dlho( len spomeniem,že to bol môj známy)..tak sa pýtam,či by bolo možné,keby sa dal založiť napríklad nejaký rebríček podobných špekulantov, alebo aj neplatičov podľa regionov,aby sme sa dokázali vyhnúť podobným situáciám,aby sme zbytočne nevenovali svoj drahocenný čas a energiu takýmto ľuďom. Mohli by sme do neho nahliadnuť,či sa tam náhodou nenachádza náš budúci potencionálny klient :-/
Kabaka123
11.08.15,14:20
tak založ tému a uvidíš, či ju admin neblokne z dôvodu - poškodzovanie dobrej povesti podnikateľa... musíš mať dôkazy.... to nie je len tak niekoho obviniť... a neplatičov máš na stránke zdravotných poisťovní a sociálnej poisťovne... ale asi si myslela tých, ktorí neplatia dohodnutú sumu za služby... teraz existuje zákon o ochrane osobných údajov... takže vytvárať takúto čiernu listinu nebude také jednoduché... myslím, že sú nato inštitúcie, ktoré si to môžu dovoliť, Ty môžeš dať len súkromné varovanie... ale možno sa mýlim a najhoršie sa robí pre rodinu a známych, treba osloviť cudzích ľudí, na ktorých nemáš citové väzby...