lks90211
11.08.15,20:50
Dobry den, nedavno som zakupil ojazdeny automobil, odhlasili sme ho od predosleho majitela a prihlasili na mna, dostal som Osvedcenie o evidencii cast 2 ( velky papier) a bolo mi povedane, že do 18 dni si mam na poste vyzdvihnut cast 1 ( karticku s cipom) lenže som tak neučinil pretože som bol odcestovany a zaroven som to ignoroval, presli uz asi 2 mesiace a teraz som sa dozvedel, že v aute nesmiem nosit cast 2 a teda si musim ist pre cast 1 , bude ta karticka stale na pobočke policajneho zboru, alebo budem musiet zaziadat o novu? Vdaka za kazdu rozumnu odpoved
buchač
11.08.15,18:52
Vdaka za kazdu rozumnu odpoved
============================

Na toto proste rozumná odpoveď neexistuje.
misoft
11.08.15,19:29
"lenže som tak neučinil pretože som bol odcestovany a zaroven som to ignoroval, presli uz asi 2 mesiace a teraz som sa dozvedel, že v aute nesmiem nosit cast 2 a teda si musim ist pre cast 1 , bude ta karticka stale na pobočke policajneho zboru," - nuž keď ignoruješ niečo také dôležité, môžu ťa i policajti ignorovať. A možno ani nie - bude na DI kartička, ale i pokuta, nakoľko si "možno" jazdil bez predpísaných dokladov k vozidlu....
lks90211
11.08.15,20:08
bohužial, po poslednej navsteve sa mi OR PZ v senci dosť znechhutilo, ked som to tam vybavoval 5 hodín, technicky preukaz som u kuriera nemohol prevziat, potom som bol mimo a nejak už som na to celkovo zabudol, docela rad pocujem, že teraz tam nakoniec aj tak musim ist a cakat zase 3 hodiny aby mi dali pokutu, ktora hadam nebude vacsia ako cena samotneho auta, inak tam asi nepojdem vobec
avalik
11.08.15,20:38
725/2004 Z. z.
Zákon o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 23


(6) Vodič vozidla, ktoré podlieha prihláseniu do evidencie vozidiel,5) je povinný mať osvedčenie o evidencii časť I pri vedení vozidla vždy pri sebe; to neplatí pri prevádzke vozidla v premávke na pozemných komunikáciách na území Slovenskej republiky najviac do 30 dní odo dňa vydania osvedčenia o evidencii časti II, keď je oprávnený mať pri sebe osvedčenie o evidencii časť II. Po doručení osvedčenia o evidencii časti I vodič vozidla počas vedenia vozidla v premávke na pozemných komunikáciách nesmie mať pri sebe osvedčenie o evidencii časť II, pričom sa osvedčenie o evidencii časť II považuje za neplatné na vedenie vozidla, ak sa ním vodič pri vedení vozidla preukáže po 30 dňoch odo dňa jeho vydania; to neplatí, ak ide o prípady ustanovené zákonom.12a)

Kde je ulozene osvedcenie zistis na pracovisku kde si si ho vdal vyhotovit.
Peggynka
12.08.15,05:38
Bude tam,je ale otázkou,či môžu riešiť nevyzdvihnutie,pretože napr. si možno nejazdil :D (keď sa nepriznáš).Dcéra má už 13 rokov uložený vodičák na DI PP,ktorý jej zhabali v Prahe,lebo musí mať profesný - český.