hnatisko
12.08.15,15:02
Sme príspevková organizácia mesta, ktorá hospodári s majetkom mesta. Poslanec mestského zastupiteľstva od nás požaduje mzdové listy zamestnancov, informácie o tom aký mali zamestnanci na jednotlivých pozíciách plat k 31.12.2014, o koľko sa im zvyšoval k 1.1.2015, platy zamestnancov podľa pracovných pozícií v zložení tarifný plat, osobné ohodnotenie. Nakoľko sme malá firma, v drvivej väčšine by sa dalo vydedukovať, ktorý zamestnanec aký plat má. Taktiež ma zaujíma, či má právo nahliadnuť do platových výmerov zamestnancov, či má právo vedieť aký plat majú vedúci úsekov, ekonóm a pod. Potreboval by som poradiť, v akom rozsahu a akou formou sme povinní tieto informácie poslancovi poskytnúť.
Mila123
12.08.15,13:05
máte vypracované smernice k ochrane OÚ? tam by si to mal nájsť, kto je oprávnenou osobou.....
hnatisko
12.08.15,13:19
Máme, ale tam je to všeobecne smerom k bežným osobám. Poslanec mestského zastupiteľstva má trocha iné práva, pretože mesto je náš zriaďovateľ.
misoft
12.08.15,14:13
Pozor na to - poslanec NIE JE zamestnávateľ! Zamestnávateľom je MsÚ, ktorý zastupuje ako zamestnávateľ prednosta/starosta/primátor a jeho podriadení (teda určený odbor). Takže on nemá čo žiadať (svojvoľne) nejaké údaje bez súhlasu zriaďovateľa. A už vôbec nie priamo od prevádzky/ organizácie spadajúcej pod mesto. Ak chce informácie, nech sa obráti na zriaďovateľa... on je šéf....
Ing. Ľubomír Janoška
12.08.15,15:33
Poslanec mestského zastupiteľstva nemá práva k osobným údajom zamestnancov právnických osôb zriadených mestom. K týmto údajom má právo primátor ako štatutárny zástupca mesta (a pracovníci exekutívy, ktorá sú viazaní mlčanlivosťou).
Kompetencie poslancov MsZ určené paragrafmi 11 až 12 zákona 369/1990 o obecnom zriadení v znení noviel neoprávňujú poslancov oboznamovať sa s osobnými údajmi zamestnancov mesta a mestom zriadených organizácií.
Pokiaľ poslancovi poskytnete (bez súhlasu dotknutej osoby) vyššie uvedené osobné údaje, bude to jednoznačné porušenie zákazu podľa ust. § 10 ods. 2 zákona 123/2013 o ochrane osobných údajov v znení zákona 84/2014, s rizikom vysokej pokuty.
misoft
12.08.15,17:43
V predchádzajúcom komentári som to svojsky naznačil - takže - trafil som sa :D
Ing. Ľubomír Janoška
13.08.15,06:06
Dobre si to povedal, poslanec má v podstate také isté práva ako jeho volič :) ... pri ochrane osobných údajov je dôležité aj to, že nemá žiadnuosobnú zodpovednosť.