bebuska2804
12.08.15,20:02
Som zamestnana na dobu nezrcitu momentalne vsak na rodicovskej dovolenke. Osoba, ktora ma zastupuje, ma o nieco vyssi plat ako ja. Je zamestnavatel povinny po mojom navrate (planujem sa vratit skor) zvysit mi plat na uroven platu mojej zastupkyne ? Nasa pracovna pozicia je identicka, cize plat by mal byt ziez identicky. Dakujem krasne za pomoc
Mila123
12.08.15,18:05
nemusí, ak zamestnávateľ uznáva ah počet rokov praxe tak to nesedí......
bebuska2804
12.08.15,18:13
Ja v spolocnosti pracujem dlhsie, a aj celkovo odpracovanych rokov mam viac ako zastupkyna. Otazka je skor ta ci moj pripad spada pod § o nediskriminacii zamestnancov pracujucich na rovnakych poziciach.
avalik
12.08.15,19:00
Pokial vo firme nemate nejaku platovu smernicu, tak s tym nic neurobis ... plat mas dohodnuty v pracovnej zmluve ... zamestnavatela mozes poziadat o zvysenie platu - ten ti moze vyhoviet ale nemusi, ak ti nevyhovie mozes dat vypovet a najst si lepsie ohodnotenu pracu.

to, ze dvaja ludia maju identicku pracovnu poziciu, neznamena, ze aj ich pracovny vykon je identicky
bebuska2804
13.08.15,03:41
Dakujem za reakciu. Ak by sme sa bavili o realnom pracovnom vykone, tak moja zastupkyna by mala narok na ledva minimalnu mzdu..ale takto system nefunguje ;-)

§-u 119a Zákonníka práce znie: Mzda za rovnakú prácu a za prácu rovnakej hodnoty
Ods. 4 pojednáva o tom, že odseky 1 až 3 cit. sa vzťahujú aj na zamestnancov rovnakého pohlavia, ak vykonávajú rovnakú prácu alebo prácu rovnakej hodnoty.
Ide mi o to, ze na papieri (realita je troska inde) mame rovnaku pracovnu napln,vykonavame tu istu pracu, ale nie v tom istom case.
avalik
13.08.15,04:03
Porovnanie plnenia pracovnych povinnosti je na zamestnavatelovi, nie na tebe ... stan sa zamestnavatelom a potom mozes porovnavat
veronikasad
13.08.15,04:28
Ak pracuješ v podnikatelskom sektore bez uzatvorenej kolektívnej zmluvy, v ktorej sú presne stanovené podmienky zvyšovania platov, na úpravu platu, ak nie je nižší ako tvoj stupeň náročnosti a platná min.mzda - nemáš nárok.
bebuska2804
13.08.15,05:01
Dakujem, skusim pozriet tu kolektivnu zmluvu.
ivka70
13.08.15,07:47
Mna by zaujimalo, ako ty mozes veciet z rodicovskej, aky plat ma ten, kto ta zastupuje? U vas nie je ziadna ochrana osobnych udajov?
bebuska2804
13.08.15,08:13
Ochrana osobnych udajov samozrejme je. Nemam to odkial vediet pokial mi to dotycna osoba nepovie. A presne odtial zo viem.
bebuska2804
13.08.15,08:15
Pokial viem zamestnavatel to hodnoti podobne, len sa mu neoplati uz hladat nikoho ineho, kedze o chvilu sa vraciam
ivka70
13.08.15,13:12
A vy nemate v zmluve zakotvenu povinnost nehovorit o svojich platovych podmienkach???
A aj ked ti to povedala, ty by si tuto informaciu v ziadnom pripade nemala pouzit ako argument.