bonita
12.08.15,20:44
Mam jednu zahadu, ktoru som si vsimla dnes v bazene. Ked som chrbtom k okraju a drzim sa rozpazenymi rukami, tak mi voda nadnasa nohy az celkom k hladine, dokonca mi prsty vyjdu nad vodu, aj brucho, vlastne cele telo. A to mozem byt aj vydychnuta. Skusila to aj moja dcera, ale jej nohy sli dolu, aj ked si ich dala pod hladinu nadychnutim sa, padali jej dolu. Co to moze znamenat? Mam lahke kosti? Inak mam riadnu nadvahu.
lacotinka
12.08.15,19:01
Vztlaková a tiažová sila sú v rovnováhe

to znamená , že aj malá sila povedzme 1-3 % tvojej váhy. môže spôsobiť nerovnováhu
Polla mňa keď sa držíš rozpaženými rukami, nie si schopná cítiť presne vektor tej malej sily
a dcéra sa môže držať silou s iným vektorom
napríklad sa o čosi viac nadvihuje = zákonite jej idú nohy dolu

PS
Ďalším možným vysvetlením sú tieto horúčavy / dostala si tepelný šok = pýtaš sa na HOVADINY !!! :D
Chobot
12.08.15,19:23
Tuk nadnáša - je ľahší ako voda. Dcéra je asi samá kosť a koža.

Vylez z bazéna a choď radšej pozorovať meteority.
Kabaka123
13.08.15,03:48
ja to mám to isté... ja sa viem udržať na hladine a ležať, nohy hore a môj priateľ to nevie, tomu idú nohy dole ako kameň.... a tiež mám riadnu váhu, priateľ je ľahší, ale nie je to tým..., vedela som to, aj keď som mala menej kíl... to isté môj brat... ten je vyšportovaný, tiež to nevie...

http://www.pluska.sk/slovensko/spolocnost/naucte-dieta-plavat.html

Udržať sa na hladine nie je jednoduché a vyžaduje si trpezlivosť.

Beriem späť... Chobot má pravdu....

http://forum.sportujeme.sk/viewtopic.php?f=30&t=3305&start=45
buchač
13.08.15,05:23
To isté si myslím aj ja.
Nechcel som to napísať ale, nakoľko odo mňa by to mohlo byť považované za urážku.
Xanti
13.08.15,05:54
Tibor nesúhlasím s tvrdením, že je to kvôli tuku. Kamoška je suchá ako trieska a v pohode ju voda nadnáša a to ani nemusí mať rozpažené ruky, lebo tie si zvykneme dávať za hlavu a tak relaxovať vo vode.
Nandrolon
13.08.15,07:02
Je to záležitosť percentuálneho pomeru tuku k celkovej hmotnosti...
Čím väčšie % tuku, tým sa človek ľahšie udrží na hladine.
ja som vo vode ako kameň....
bettylou
13.08.15,07:22
treba sa poriadne najesť fazuľovice a nemala by si mať s nadnášaním problémy :)
Chobot
13.08.15,07:29
Tak potom má nafúknuté brucho.

Bože, takéto veci trápia ľudí??? Asi sa majú veľmi dobre, keď nemajú iné starosti.
buchač
13.08.15,07:30
Xanti (Dnes 08:54) Tibor nesúhlasím s tvrdením, že je to kvôli tuku. Kamoška je suchá ako trieska a v pohode ju voda nadnáša a to ani nemusí mať rozpažené ruky, lebo tie si zvykneme dávať za hlavu a tak relaxovať vo vode.
===============================

Lenže to potom môže byť problém v hlave ...
;) :D :D :D
Xanti
13.08.15,07:37
Tibor ale zamyslela som sa tiež nad tým, prečo my sa na vode udržíme a známy čo boli s nami na kúpalisku im padali nohy abo prdel k dnu ... sme še na tom pobavili .. tha ne? :)

Buchy , hej asi je správne tá hlava k prdeli u nás vyvážená ... a u chalanov ktorým to nešlo asi nebola vyvážená správne, asi ju mali prázdnejšiu ( nemali len tak mimochodom :) )