MAGDALIENKA
30.05.06,15:41
Prosím Vás o vysvetlenie nasledovného:
Účtovať som sa naučila na OMEG-e, kde bola statočne hrubá
príručka, ktorá porobne vysvetlila a naučila ma účtovať.
Tam som sa vlastne dozvedela o používaní 2 kurzov (účtovný
a pre DPH). Na tom bolo postavené celé účtovanie a podrobne
vysvetlené účtovanie všetkých účtovných prípadov.
Minulý rok som prešla na SW fi COMPEKO (drahý SW, hlavne ich služby)
ale tam použitie 2 kurzov neexistuje.
Vie mi niekto poradiť ako mám účtovať?, keď mi soft neumožňuje zadať 2 kurzy? A je to vážne nutné? Nemám veľa takýchto prípadov, ale ak sa
náhodou vyskytnú, nech to mám vporiadku.
Bola by som rada, keby sa mi ozval niekto kto pracuje v COMPEKU.
Teším sa
ayya
30.05.06,15:26
...
Bola by som rada, keby sa mi ozval niekto kto pracuje v COMPEKU.
Teším sa

Magalienka, nepotesim ta - ja v Compeku neuctujem, ale teraz som si trosku prebehla poradu a zial, nenasla som vela ludi, ktori ten program spominaju. A ti, ktorych som nasla - co o nom hovoria tu na porade - nechodia pravdepodobne velmi pravidelne. Vyskusaj si zadat hore v hladani slovicko "compeko" a potom (vybehne ti asi 6-7 tem) si prejdi jednotlive prispevky. Najdi si ludi, ktori pisu, ze v nom uctuju a skus ich sukromnej sprave poziadat - aby sa tu - v tejto teme pripadne vyjadrili k tvojmu problemu.
Alebo - aspon cas od casu sem napis hocico (napr. slovicko "posuvam" aby si zabezpecila, ze tato tema nezostane vzadu (alebo dolu) pod "zivymi" temami bez odpovede. Kazdym novym prispevkom "vytiahnes" tuto temu na zaciatok do zoznamu "dnesne prispevky"
Je mi luto, inak ti neviem pomoct :o
MAGDALIENKA
31.05.06,04:30
Ayya,
si milá, že sa mi venuješ a vďaka za tvoje tipy, určite ich využijem. Porada je fakt niečo, čo mi chýbalo hlavne v začiatkoch. Normálne sa mi lepšie dýcha, keď viem, že sa mám na koho obrátiť. Veľmi rada sa hrabem vo všetkých príspevkoch a mám dobrý pocit, keď si niečo odobrým, alebo konečne zistím ako sa to má robiť. Tu vo firme som jediná účtovníčka a nie je tu nikto s kým by sa dalo pokecať a polemizovať na túto tému.
Ďakujem
Braňo
31.05.06,04:35
Ja účtujem v Softipe, je tam možnosť použiť dva kurzy, ale my sme tento problém vyriešili smernicou, že máme dátum príjemky na sklad, dátum zaradenia do účtovníctva a prepočtu DPH rovnaký. :)
RERE
31.05.06,08:21
Ja účtujem v Compeku. Na faktúre máme dátum dodania a vystavenia faktúry rovnaký, tak na faktúre si vypočítam DPH zo sumy prepočítanej kurzom k tomuto dátumu a aj to zaúčtujem.