Consultix
13.08.15,09:29
Aj ked na túto tému je tu veľmi veľa otázok, rad by som otvoril debatu ohľadom skúseností s určením výšky zábezpeky, ktorú vypočítal daňový úrad v prípade dobrovoľnej, alebo povinnej registrácie, či v prípadoch, keď sa subjet stal platcom zo zákona.
Cieľom je aspoň trocha zmonitorovať očakávateľnú výšku, nakoľko nie je verejne známe, ktoré okolnosti, a akou váhou vstupujú do výpočtu výšky zábezpeky. Ak máte nejakú súsenost, uveďte prosím:
- právnu formu
- okolnosti (nedoplatky a podobne)
- výšku určenej zábezpeky

Ďakujem :)
Consultix
13.08.15,07:32
Dobrovolna registracia jednoosobovej sro:
Konatel je zaroven SZCO, platca DPH s pozastavenim zivnosti.
Konatel je zaroven spolocnikom (50%) v inej sro, ktora ma nedoplatok na DPH 20.000 EUR z 1Q2015 + nedoplato DzP za rok 2014 2.000 EUR.
Zabezpeka bola stanovena na 36.000 EUR.
Sarlotka
14.08.15,18:16
1 000 eur, dobrovolna registracia bez vykonavanie ek. cinnosti, konatel, majitel ma aj ine sro ale bez nedoplatkov na DPH... bez akychkolvek omeskani pri uhrade dan. povinnosti
šromo
16.08.15,06:51
sro, dobrovoľná registrácia, s vykonávaním ekonomických činnosti, bez daňových nedoplatkov = bez zábezpeky. Rovnaké pri registrácii na DPH viacerých firiem
Consultix
16.08.15,10:05
S danovymi subjektmi s dobrou danovou disciplinou nie je problem. Je pravda, ze obcas polemizuju na tom, ci subjekt vykonava ekonomicku cinnost, alebo nie... Staci to len dobre podlozit prislusnymi dokumentmi.