bubak99
13.08.15,10:05
Mal som havariu . Do mna z vedlajsej cesty po nedani prednosti naburalo auto , tak ze moje nove auto ( 8 mesacne ) bolo na totalku. Poistovna mi vyplatila 70%, za vrak som dostal 10% . Ale bol som nutený kupit druhe auto presne take iste , kedze som uz nemal peniaze v hotovosti musel som zobrat na auto aj uver 20% cize 3000.-€ .
Moja otazka mozem nejako dostat od skodcu tych 20% kedze som mal nove auto a nepotreboval som kupovat druhe, ktore som musel kupit po havarii. Doticny mi znicil zdravie aj majetok a len sa smeje . Som na plnej invalidke a dostavam 160.-€ ! s toho sa zit neda a nie to este platit aj uver .
Dakujem vsetkym za odpovede
sosak
13.08.15,08:30
Nerozumiem, prečo si musel kúpiť druhe auto presne take iste, ale úplne nové a nie 8 mesačne.
bubak99
13.08.15,09:19
comu nerozumies , auto pri havarii malo 8 mesiacov a bolo na TOTALKU Preto som kupoval druhe auto . Kupil som si take iste ako som mal predtym Suzuki Swift sport. Preco by som mal kupovat starsie auto , ked som mal nove a nebiť havarie mam ho stale. Kupil som take iste aby nik nespekuloval ze som nebol spokojny a chcem ine auto, ja som s tym autom nadmieru spokojny.
Aj tak sa Swift sport nedal starsie kupit v cene aku som mal v predajni. A kto preda 8 mesacne auto ?
buchač
13.08.15,09:23
Hm...MIMO TÉMY.

Ja sa len "hlúpo" opýtam.
Invalid má 160€ príjem...no vezme si NOVÉ auto na úver....a teraz plače. ?

Opravte ma niekto.
Som nenormálny ja, alebo niekto iný ?
sosak
13.08.15,09:29
Náhradu z poisťovne si dostal za časovú cenu hodnoty auta, čo ti určite napísali.
sosak
13.08.15,09:44
Je SZČO.
Chobot
13.08.15,09:55
Od vinníka nehody nie je možné požadovať doplatenie náhrady škody. Vinníka zastupuje poisťovňa. Poisťovňa vypočítala aktuálnu hodnotu auta a poskytla majiteľovi takú náhradu.

Z tvojho pohľadu ťa chápem, že máš škodu. Ale treba si uvedomiť, že to auto, ktoré ti rozbil, nemalo už hodnotu nového auta. Povedal by som, že si v podstate dostal ešte viac, ako bola jeho trhová hodnota. Už na druhý deň po kúpe auta klesne jeho hodnota najmenej o 10%. Za takú istú cenu, ako ho kúpiš je nepredajné.

TAkže hodnota 8 mesačného auta mohla byť tých 80% z kúpnej ceny.

Viem, že je teraz neskoro mudrovať, ale práve preto existuje niečo ako havarijné poistenie. Ja by som nové auto bez hav. poistenia nekúpil. A mal by som ho aspoň po dobu 5 rokov (moje auto má 10 rokov a ešte stále si platí havarijné). To ročné poistné - cca 200-300 EUR stojí za to, mať tú istotu.

VYzerá to pre teba zle, ale viac asi nevytrieskaš ani z poisťovne ani od vinníka. Jedine, že by ti to uhradil sám a dobrovoľne. Spýtať sa ho ale môžeš.
bubak99
13.08.15,11:15
predal som byt po starych rodicoch a ked nepises k tematu tak tu neotravuj . Tupci musia existotvat
bubak99
13.08.15,11:20
samozrejme ze som mal havarijnu poistku v Allianz ta mi vyplatila tych 80%. zo skodcovej poistky som nedostal nic
misomiso
13.08.15,11:38
Firma Indemax sa zaobera tym, ze jedna s poistovnami v takycto pripadoch za poskodenych a haji ich zaujmy. Mozno su aj ine firmy. Poistovne zneuzivaju nizke pravne povedomie beznych ludi a tvrdia poskodenym uplne nezmysly. (Mam s tym osobnu skusenost.) Prave preto vznikli tieto firmy, ktore sa orientuju v prislusnej legislative.
Chobot
13.08.15,12:03
Aha, teraz som si uvedomil, že išlo o totálku. Áno, aj v prípade havarijnej poisťovňa uhradí len zostatkovú - časovú hodnotu auta. Poisťovňa si to potom refunduje z poistky vinníka. Ale to už ide mimo teba. To už si tvoja poisťovňa vymáha od poisťovne vinníka.

V prípade nie totálky, ale iba škody, celá oprava je hradená z hav. poistky. Ty zaplatíš len spoluúčasť (ak bola dojednaná) a tú potom dostaneš späť zaplatenú od poisťovne vinníka.

Súhlasím s tebou, že je to do porazu, ale predstav si situáciu, že máš 5 ročné auto, ktgoré ti rozbijú na totálku. Musíš uznať, že by bolo nelogické požadovať od poisťovne cenu nového auta. Tá ti vyplatí sumu, ktorá sa rovná hodnote toho 5 ročného auta. Tam by ťa to asi až tak nemrzelo, ako v prípade 8 mesačného auta.