enida
13.08.15,10:26
Pribuznemu prisla pokuta z Talianska za vstup do obmedzenej zony spred roka, akurat ide o to ze v case ked bol priestupok spachany auto malo ineho majitela. Priestupok teda spachal predchadzajuci majitel. Pribuzny ho kupil az niekolko mesiacov po spachani toho priestupku. Ako postupovat v takom pripade prosim? Dakujem.

Doplnim: papier o pokute prisiel v anglickom jazyku. odvolat sa da vsak len v talianskom jazyku a este treba pripojit aj kolok. znacky ma zmenene, no ocividne to talianom neprekazalo aby poslali pokutu na jeho meno.
Tweety
13.08.15,08:41
Najjednoduchšie je odvolať sa.
buchač
13.08.15,08:53
Ja by som sa na to vyondial.

Maximálne by som poslal nejaké lajstro s údajmi bývalého majiteľa.
Všetko v slovenčine písané....lebo si myslím, že taliani písali vo svojom jazyku.
taiko
13.08.15,08:58
Taliansko nie je Bangladesh. Uz su mmyslim urady v EU (ciastocne) pospajane, takze "vyondiat" sa nato moze celu vec predrazit.
buchač
13.08.15,08:59
Nesúhlasné ...ale šak v poriadku.

Tak potom druhá voľba :
- nech zaplatí ten obmedzený za obmedzeného...
- nech sa odvoláva
- nech sa súdi
- nech sa aj poserie...
buchač
13.08.15,09:04
taiko (Dnes 11:58) Taliansko nie je Bangladesh. Uz su mmyslim urady v EU (ciastocne) pospajane, takze "vyondiat" sa nato moze celu vec predrazit.
=============================
Keď nie je Taliansko Bangladéš, tak nech sa aj podľa toho správa.

Keďže sú úrady pospájané, tak mali dať najprv dopyt a nie rovno postúpiť pokutu.

To si príbuzný nedal auto na nové značky ?
Nuž, to bude dokedy potom platiť ???
Peggynka
13.08.15,09:19
Ako sa dostala pokuta na jeho adresu?
enida
13.08.15,09:29
Odvolanie sa musi byt len v taliancine a je tam potrebny prilozit kolok v hodnote 33,50 eur. Takze najjednoduchsie to urcite nie je.
enida
13.08.15,09:31
poslali to v anglickom jazyku, avsak odvolat sa da jedine v talianskom. znacky ma nove, no ocividne to talianom nevadilo aby mu poslali pokutu.
enida
13.08.15,09:35
bola dorucena postou na jeho meno a adresu
Tweety
13.08.15,09:48
ak ti teda nie je jednoduché odvolanie, potom to zaplať a vymáhaj od rodiny, ktorá pokuta mala platiť
Peggynka
13.08.15,10:01
Pravdepodobne urobila chybu polícia (pokiaľ prebehol riadny prepis) a nevšimli si dátum priestupku v dožiadaní od talianskej polície.Išla by som s tým na políciu a vzala papiere od auta,aby som dokázala,že mňa sa to netýka.
misoft
13.08.15,15:15
A) Poklusom na DI, nech podľa pôvodnej značky zistia majiteľa.
B) Poslať makarónom a hoci aj v angličtine odkaz + foto kópiu TP - že vymáhajú pokutu od nesprávnej osoby a po taliansky dopísať (šak i google traslator) napísať, že úradným jazykom na Slovensku je slovenčina a preto ak niečo žiadajú, nech si ONI úradne to dajú preložiť. Ďalší odkaz im priložiť, že ak budú i naďalej vymáhať od teba, budeš sa brániť právnymi prostriedkami na EURÓPSKEJ úrovni (a budú mať hanbu).
felix1
13.08.15,15:47
NEPLAT, ak velmi chces, napis im odpoved (SL. pripadne EN). Podla platneho zakona si maju vymahat pokutu cez nasu policiu. Ziadnu dalsiu zasielku od nich nepraberaj! Ak ak mas cas, pozri si na Google maps adresu kam si mal poslat kolok ci sa tam nachadza policajna stanica alebo aspon miestny urad. Je mozne ze si chce prilepsit miestna mafia :)
ivka70
13.08.15,16:57
Nerozumiem, ako sa k tebe dostale pokuta, ak ako tvrdis, mas ine evidencne cisla.
Pokutu treba vratit s tym, ze nie si jej adresatom, lebo tvoje auto ma evidencne cisla ine - a priloz kopiu TP.
Peggynka
13.08.15,17:13
Myslím,že to funguje tak,že oni robia stotožnenie majiteľa cez našu políciu a tí im dali info o terajšom majiteľovi (možno si nevšimli,kedy sa priestupok stal alebo Taliani to tam nenapísali).Inak si to neviem vysvetliť :eek:
buchač
13.08.15,17:58
enida (Dnes 12:31) poslali to v anglickom jazyku, avsak odvolat sa da jedine v talianskom. znacky ma nove, no ocividne to talianom nevadilo aby mu poslali pokutu.
===========================

Aj v Taliansku platí prezumpcia neviny.
Nech Taliani dokazujú.

----------------------------------------
To čo za blbosť ?

Značky nové ?
Bývalý majiteľ s inými značkami a terajšiemu s novými značkami poslali pokutu ?
To podľa čoho a ako ho vypátrali - mu poslali pokutu ?

Sa čítaš vôbec ??? Neodrbávaš náhodou ???
Peggynka
13.08.15,18:09
Juraj,kuk moje príspevky...tiež ma to zaujalo :eek:
buchač
13.08.15,18:14
Ale hlavne, že som neužitočný...;)
misoft
13.08.15,18:56
Nech i pošle takéto "odvolanie":
Italia cretini - si ha la persona sbagliata. Si ottiene nulla.
Peggynka
13.08.15,18:58
Tak mi preložilo:Taliansko trhne - máte zlú osobu. Získate nič. :eek:
misoft
14.08.15,14:58
Cretini - Idioti, Italia - Taliansko, taliansky/í. A to ostatné - nech si domyslia - malo byť neostanete nič....